Psühhiaatria

Depressiooni ja ärevushäirete avaldumisest meestel ja naistel
Psühhiaatria Depressioon ja ärevushäired on nii meeste kui ka naiste hulgas kõige levinumad psühhiaatrilised häired. Esineb selge sooline erinevus levimuse osas – naistel on see ligikaudu kaks korda sagedasem ning sellesse panustavad mitmed erinevad faktorid.
Katrin Pruulmann: paljud abi vajavad lapsed tunnevad end ebaolulisena
Psühhiaatria Peamine probleem, millega psühhiaatriakliinikusse pöördutakse, on ärevus. Osa lapsi tunneb, et nad pole siin maailmas olulised, rääkis presidendilt teenetemärgi pälvinud Tartu Ülikooli Kliinikumi psühhiaatriakliiniku laste ja noorukite vaimse tervise keskuse kliiniline psühholoog Katrin Pruulmann.
Vaimse tervise häirega naiste arv kasvab
Psühhiaatria 2019. aastal esines psühhiaatri vastuvõtul käinud inimestel 2% enam psüühika- ja käitumishäireid kui aasta varem. Kasvanud on peamiselt vaimse tervise häirega naiste arv, selgus Tervise Arengu Instituudi avaldatud psüühika- ja käitumishäirete statistikast.
Depressioonist ja selle ravist vanemaealistel patsientidel
Psühhiaatria Depressiooni tagajärg vanemaealistel patsientidel on muuhulgas sotsiaalsest elust eemalejäämine, üksindus, halvenenud elukvaliteet, suurenenud vajadus tervishoiu- ja koduhooldusteenuste järele, kognitiivsed häired, raskused igapäevatoimetustes, häire muutumine krooniliseks, enesetapud ning suurenenud suremus muudel põhjustel.
Vanemaealised inimesed vajavad depressiivsuse ennetamiseks rohkem tähelepanu
Psühhiaatria Tartu Ülikoolis tehtud analüüs näitas, et vanus 80 ja enam aastat, naissugu, läbipõetud depressiivsus ja vähene füüsiline aktiivsus on Eesti kesk- ja vanemaealiste depressiivsuse tekkes olulised tegurid. Uuringu tulemustest nähtub, et kuna depressiivsete riskirühma kuulub üha enam eakaid, peaks mõtlema perearsti visiidi aja pikendamisele, et ennetada vaimse tervise halvenemist.