Erakorraline meditsiin

Erakorralise meditsiini osakond on ühiskonna turvavõrk, mida tuleb kasutada vastutustundlikult
Erakorraline meditsiin Tartu Ülikooli Kliinikumi erakorralise meditsiini osakond (EMO) loodi esimesena Eestis 25 aastat tagasi. Kliinikumi erakorralise meditsiini eriala arstide hinnangul on osakonna loomine muutnud nii ühiskonna turvatunnet, patsientide raviteekonda kui ka haiglate tööd.
Sander Poks: erakorralise meditsiini töötajaid iseloomustab rutiinitalumatus ja adrenaliiniarmastus
Erakorraline meditsiin Tartu Ülikooli Kliinikumi erakorralise meditsiini osakonna arst-õppejõud ja juht Sander Poks sõnab, et üldiselt ei talu erakorralise meditsiini osakonna töötajad rutiini, on kergelt püsimatu loomuga ning nende silmad löövad särama keerulisemate haigusjuhtude peale. Samas peavad nad oskama ennast väga hoida, et mitte läbi põleda.
Tallinn tahab tööle panna kiirabibrigaadi koduvisiitide tegemiseks
Erakorraline meditsiin Kuigi koduvisiitide tegemine on perearsti töö, tahab Tallinn sügisest panna tööle eraldi kiirabibrigaadi, mis hakkab sõitma haigete laste juurde. Perearstidele jääb Tallinna ettevõtmine arusaamatuks, sest kiirabil pole õigust retsepte välja kirjutada, ka tekitab küsimust, kuidas võimaliku koroonaohu korral tagatakse koduvisiitide tegemisel nakkusohutus.
Kiirabibrigaadid panid Haapsalu kesklinnas oskused proovile
Erakorraline meditsiin 9.-10. juulil toimus Haapsalus Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Terviseameti koostöös korraldatud kahepäevane V Eesti Kiirabi Liidu simulatsiooniõppus, mille eesmärk oli tõsta kiirabis töötava personali kompetentsust ja tõhustada kiirabiteenuse kvaliteeti. Õppusel panid end erinevates erakorralistes olukordades proovile 19 kiirabibrigaadi üle Eesti ja Lätist.