Neuroloogia

Isheemiline ja hemorraagiline insult – millised on erinevused?
Neuroloogia Insult, sage neuroloogiline haigus, millesse haigestub iga neljas inimene, on surmapõhjuste reas teisel ja puude põhjustajana kolmandal kohal maailmas. Artikkel annab lühikese ülevaate insuldi liikidest ning käsitleb insuldi ravivõimalusi.
Parkinsoni tõvega mehed on käeliste tegevuste sooritamise võimega rohkem rahul
Neuroloogia Tartu Ülikoolis kaitstud magistritööst selgus, et Parkinsoni põdevate patsientide probleemid käeliste tegevustega on märksa suuremad kui haiguseta eakaaslastel. Sealjuures valmistavad käelised tegevused Parkinsoni tõvega naistele rohkem raskusi kui meestele. Seda teadmist peaks arvestama ka patsiendi ravi planeerimisel.
Insult ja kognitiivsed häired: mida saab patsiendi heaks teha neuropsühholoog?
Neuroloogia Kognitiivse seisundi hindamine on suuremates kliinikutes muutunud laialt levinud praktikaks mitmete haiguste ja seisundite käsitlemisel. Ka paljude haiguste ravijuhendites on peetud kognitiivse seisundi hindamist oluliseks.
Perearstid ja neuroloogid arutavad neuroloogiliste häirete äratundmise olulisust
Neuroloogia Täna Tallinnas toimuval konverentsil arutavad ühiseid koostöökohti perearstid ning neuroloogid. Juttu tuleb omavahelisest koostööst e-konsultatsiooni näitel, aga ka näiteks mäluhäiretega kulgevatest haigustest.