
Taavi Põdramägi: õnnestunud vähiravi tähendab meedikute väga head koostööd
Onkoloogia Eesti Onkoloogide Selts on erialaülene selts, mis koondab ühe katuse alla kõik erinevad vähiraviga kokkupuutuvad spetsialistid. Nii ollakse ühises inforuumis. Seltsi tegemistest ning vähiravi proovikividest ja edusammudest Eestis kui ka mujal maailmas andis ülevaate seltsi juht, igapäevaselt Tartu Ülikooli Kliinikumis seedetraktivähkide lõikustele spetsialiseerunud Taavi Põdramägi.
Kliinikumi onkoloogid alustasid lootuselillede jagamist rinnavähiga patsientidele
Onkoloogia Tänasest, ülemaailmsel rinna tervise päeval, alustavad Tartu Ülikooli Kliinikumi onkoloogid lootuselillede karpide jagamist rinnavähidiagnoosi saanud patsientidele. Lootuselill sümboliseerib toetust ja lootust ning on mõeldud pakkuma patsiendile emotsionaalset tuge kogu raviteekonna vältel.
Kolmiknegatiivne rinnavähk on noorte naiste kasvav terviserisk Lisatud video!
Onkoloogia Eesti Vähiliidu, Eesti Onkoteraapia Ühingu ja EPIKoja 28. augustil toimunud ühisseminaril tõdesid arstide- ja patsiendiorganisatsioonide esindajad, et kolmiknegatiivne rinnavähk on noorte naiste kasvav terviserisk nii Eestis kui ka mujal maailmas.
TAI: 2020. aastal diagnoositi Eestis 8225 vähi esmasjuhtu
Onkoloogia Tervise Arengu Instituudi (TAI) hallatava vähiregistri andmetel diagnoositi 2020. aastal 8225 vähi esmasjuhtu, neist meestel 4190 ja naistel 4035. Meestel esines kõige sagedamini eesnäärme-, kopsu- ning käär- ja pärasoolevähki ja naistel rinnavähki, naha mittemelanoomi ning käär- ja pärasoolevähki.
Mammograafiline sõeluuring võiks olla personaliseeritum Rinnavähi katseprojekti tulemustest
Onkoloogia Mammograafilise sõeluuringu elupäästva mõju suurendamiseks võiks sihtrühma laiendada kuni 74. eluaastani, ühtlasi tuleks suurendada ühiskonna teadlikkust uuringu vajalikkusest. Lisaks võiks muuta sõeluuringu riskihinnangu alusel personaliseeritumaks, leiab onkoloog Riina Kütner.