SUUR LUGU | Lastepsühhiaatrite kättesaadavus on üha tõsisem probleem Psühhiaatrid: e-konsultatsioonide põhjuseta tagasipõrgatamist ei ole
Madis Filippov
madis@celsius.ee
Perearstid kurdavad, et lastepsühhiaatrilist abi vajavaid patsiente pole kuhugi edasi saata ning e-konsultatsioonid põrgatatakse tagasi. Lastepsühhiaatrite sõnul ei ole neil võimekust kergemate tervisemuredega tegeleda, kuna pöördumiste arv on tohutu.
Teaduste akadeemia sai juurde seitse uut akadeemikut
Uudised Tänasel Eesti Teaduste Akadeemia üldkogu istungil valiti uued liikmed järgmistesse valdkondadesse: Heikki Junninen (füüsika), Joel Starkopf (kliiniline meditsiin), Rainis Haller (matemaatika), Maarja Öpik (mullateadus), Ivari Ilja (muusika interpretatsioon), Veronika Kalmus (sotsioloogia) ja Meelis Kull (tehisaru).