Veebiseminar: neuropaatilise valu tänapäevane käsitlus

Med24 toimetaja

Med24 toimetaja

med24@med24.ee
Ootame teid 2. mail osalema veebiseminaril, kus räägime lähemalt neuropaatilisest valust, mida peetakse üheks kõige raskemini kontrollitavaks valuks. Neuropaatilist valu kannatab 7–10% maailma rahvastikust ning selle ravimine on keerukas ja nõuab pühendumust.

Diagnoosimise aluseks on varasem haiguslugu, sümptomid ja uuringud. Neuropaatilise valu eristamiseks teistest valudest ja raskusastme hindamiseks kasutatakse ka spetsiaalseid küsimustikke. Tulemuslikuks raviks on oluline järjepidev ravi ja arsti ettekirjutuste järgimine. Samuti oluline teada, et ravimite annustamine neuropaatilise valu korral on individuaalne. Koolitus on suunatud peamistelt arstidele ja keskendubki korrektse valuravi põhimõtetele.

 

Teemast annavad ülevaate Aleksandra Šilova, Ida-Viru Keskhaigla pediaatria osakonna vanemarst, üldkirurg, lastekirurg, kliinilise toitmise spetsialist (ESPEN), valuarst (European Diploma in Pain Management) ja Liis Rooväli, Tartu Ülikooli peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi rahvatervishoiu õppetooli tervishoiukorralduse nooremlektor, Medicum Peetri Perearstikeskuse perearst.

 

Veebiseminaril osalemine annab 2 täiendkoolituspunkti. 

Vaadake lisainfot ja registreerige end koolitusele SIIN  

Jaga