ARVAMUS | Kõik teed viivad EMOsse − aga kas peaksid?
Madis Filippov
madis@celsius.ee
Ida-Viru Keskhaigla EMOsse pöördub aastas pisut alla 30 000 patsiendi ehk keskmiselt 80 patsienti ööpäevas. Neljandik neist tuuakse kiirabiga, kolmveerand pöörduvad ise − EMO jaoks oleks vastupidine suhtarv sobivam, sel juhul täidaks see eesmärki, milleks EMO just loodud ongi.
Ülevaade nakkushaigustest: haigestumuse intensiivsust hinnatakse väga kõrgeks
Uudised Aasta esimesel nädalal pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuse sümptomitega arstide poole 3151 inimest. Samal perioodil registreeriti 1679 gripijuhtu ja 328 COVID-19 haigusjuhtu. Eesti kõrgeim haigestumus registreeriti Läänemaal ning madalaim Hiiu- ja Jõgevamaal.
Suufunktsioonid, ninahingamine ja väikelaste harjumused. Mida perearst saab teha ja millal edasi suunata?
Uudised Esmatasand on koht, kus saab kõige varem märgata lapse suufunktsioonide häireid (orofatsiaalsed müofunktsionaalsed düsfunktsioonid, OMD), ninahingamise takistust ja uneaegseid hingamishäireid. Need ei ole ainult „hammaste“ ja „hambaarstide“ teemad.