Ravijuhendi koolitus: epilepsia fertiilses eas naistel ja rasedatel
10.01.2024 | Veebikeskkonnas kell 14.30-16.30
Epilepsia diagnoosiga naisel tekib mitmeid küsimusi seoses raseduse, sünnituse ja tulevase lapse tervisega. Kõige suurem mure seisneb epilepsiaravimite potentsiaalses kahjustavas toimes tulevase lapse tervisele. Samuti on kontrollimatud epileptilised hood lootele ohtlikud. Seega on epilepsia diagnoosiga naisel oluline teada, kuidas võib raseduse ajal epilepsia kulgeda, kas haiguse ravi vajab raseduse ajal korrigeerimist, milline sünnitusviis on eelistatum, kuidas ja kas last imetada. Ka naised, kes ei planeeri lähiajal rasestuda, peavad olema teadlikud kõige efektiivsemast rasestumisvastasest meetodist ning epilepsiaravimite ja rasestumisvastaste hormonaalsete preparaatide koostoimest. Eesti tervishoiuspetsialistide ja epilepsia diagnoosiga naiste teadlikkuse parandamiseks tänapäevasest epilepsia käsitlusest tüdrukutel ja naistel koostatigi Eesti ravijuhend „Epilepsia käsitlus fertiilses eas naistel ja rasedatel“, mida koolitusel tutvustatakse.
Koolitust viivad läbi Tartu Ülikooli Kliinikumi närvikliiniku neuroloog Aleksei Rakitin ja Tartu Ülikooli Kliinikumi naistekliiniku sisearst Anne Kirss.
Täiendkoolituspunktid: 3
Koolitusel osalemine on tasuta, aga vajalik on eelregistreerimine.
Registreerida saab ja lisainfot leiab SIIT.
Ravijuhendi koolitus: migreeni esmane diagnostika ja farmakoteraapia täiskasvanutel
18.01.2024 | Veebikeskkonnas kell 14.00-16.30
Migreen on äärmiselt suure haiguskoormusega neuroloogiline seisund, seda eriti tööealises rahvastikus. Vaatamata laiale levimusele, tüüpilisele kliinilisele pildile ja haiguskulule jääb migreen sageli korrektselt diagnoosimata, nii patsiendi- kui ka tervishoiusüsteemipoolsetel põhjustel. Korrektselt diagnoosimata migreen põhjustab patsientidele lisaks valele ravikäsitlusele sageli ebavajalikke uuringuid ja suunamisi. Migreeni korrektse käsitluse huvides on juhendis pööratud tähelepanu nii diagnostika, jälgimise kui ka esmatasandil kättesaadavate ravivõimaluste kirjeldamisele. Koolitusel tutvustame juhendis välja toodud soovitusi ja võimalik on ka ise kaasa rääkida ning lektoritelt küsimusi küsida.
Koolitust viivad läbi Tartu Ülikooli Kliinikumi peavalu õde; Eesti Peavalu Seltsi juhatuse liige Kristi Tamela ning Tartu Ülikooli Kliinikumi neuroloog, vanemarst-õppejõud; Tartu Ülikooli neuroloogia kaasprofessor; Eesti Peavalu Seltsi liige Mark Braschinsky.
Täiendkoolituspunktid: 3
Koolitusel osalemine on tasuta, aga vajalik on eelregistreerimine.
Registreerida saab ja lisainfot leiab SIIT.
Tervisekassa ja Celsiuse koostöös on igakuiselt tulemas ka teisi tasuta ravijuhendite koolitusi. Koolitused lisame jooksvalt med24 koolituskalendrise, lisainfo leiate SIIT.