Ravijuhendi koolitus: epilepsia fertiilses eas naistel ja rasedatel

Lisa kalendrisseRavijuhendi koolitus: epilepsia fertiilses eas naistel ja rasedatel10-01-2024 14:3010-01-2024 16:30Europe/TallinnRavijuhendi koolitus: epilepsia fertiilses eas naistel ja rasedatel*Koolitusele on oodatud kõik teemast huvitatud perearstid, ...e-kursus (Zoom)

Toimumiskoht: e-kursus (Zoom)
Toimumisaeg: K, 10. Jaanuar 2024
Sihtrühm: arst, ämmaemand, muu tervishoiutöötaja, õde
Täienduspunkte: 3
Korraldaja: Tervisekassa, Celsius Healthcare

Koolitusele on oodatud kõik teemast huvitatud perearstid, pereõed, ämmaemandad ja teised teemast huvitatud meditsiinitöötajad!

Epilepsia diagnoosiga naisel tekib mitmeid küsimusi seoses raseduse, sünnituse ja tulevase lapse tervisega. Kõige suurem mure seisneb epilepsiaravimite potentsiaalses kahjustavas toimes tulevase lapse tervisele. Samuti on kontrollimatud epileptilised hood lootele ohtlikud. Seega on epilepsia diagnoosiga naisel oluline teada, kuidas võib raseduse ajal epilepsia kulgeda, kas haiguse ravi vajab raseduse ajal korrigeerimist, milline sünnitusviis on eelistatum, kuidas ja kas last imetada. Ka naised, kes ei planeeri lähiajal rasestuda, peavad olema teadlikud kõige efektiivsemast rasestumisvastasest meetodist ning epilepsiaravimite ja rasestumisvastaste hormonaalsete preparaatide koostoimest. Eesti tervishoiuspetsialistide ja epilepsia diagnoosiga naiste teadlikkuse parandamiseks tänapäevasest epilepsia käsitlusest tüdrukutel ja naistel koostatigi Eesti ravijuhend „Epilepsia käsitlus fertiilses eas naistel ja rasedatel“, mida koolitusel tutvustatakse.

Ravijuhendi leiate veebiaadressilt www.ravijuhend.ee 

14.30 – 15.30
Epilepsia käsitlus fertiilses eas naistel ja rasedatel – Aleksei Rakitin, Tartu Ülikooli Kliinikumi närvikliiniku neuroloog
15.30 – 16.00
Epilepsiaga naiste kontratseptsioon, jälgimine raseduse ajal – Anne Kirss, Tartu Ülikooli Kliinikumi naistekliiniku sisearst
16.00 – 16.30
Arutelu
 

Seda haridusalast tegevust rahastab Tervisekassa.

 

 

Koolitusel osalemine on tasuta, aga vajalik on eelregistreerimine. Palume ära täita kõik registreerimisvormi lahtrid ja lisada e-posti alla oma isiklik meiliaadress (ka maksja andmete alla), peale registreerumist saadetakse teile kinnitus e-postile (arvet ei saadeta!).

Registreerumine lõpeb 10.01. kell 13.00.

NB! Veebiseminar toimub Zoom keskkonnas. Kõigile registreerunutele saadetakse enne veebiseminari e-postile täpsem info seminaril osalemise kohta (kontrollige igaks juhuks ka oma rämpsposti kausta). Tunnistused saadame läbi med24 süsteemi teile e-postile, PALUN VEENDUGE, et olete oma ees- ja perekonnanime õigesti kirjutanud ning osaleja e-posti alla lisanud oma isikliku meiliaadressi.

Küsimuste korral võtke meiega ühendust aadressil konverentsid@celsius.ee.