Ravijuhendi koolitus: migreeni esmane diagnostika ja farmakoteraapia täiskasvanutel

Med24 toimetaja

Med24 toimetaja

med24@med24.ee
Migreen on äärmiselt suure haiguskoormusega neuroloogiline seisund, seda eriti tööealises rahvastikus. Vaatamata laiale levimusele, tüüpilisele kliinilisele pildile ja haiguskulule jääb migreen sageli korrektselt diagnoosimata, nii patsiendi- kui ka tervishoiusüsteemipoolsetel põhjustel.

Korrektselt diagnoosimata migreen põhjustab patsientidele lisaks valele ravikäsitlusele sageli ebavajalikke uuringuid ja suunamisi. Migreeni korrektse käsitluse huvides on juhendis pööratud tähelepanu nii diagnostika, jälgimise kui ka esmatasandil kättesaadavate ravivõimaluste kirjeldamisele. Koolitusel tutvustame juhendis välja toodud soovitusi ja võimalik on ka ise kaasa rääkida ning lektoritelt küsimusi küsida.

 

Koolitust viivad läbi Tartu Ülikooli Kliinikumi peavalu õde; Eesti Peavalu Seltsi juhatuse liige Kristi Tamela ning Tartu Ülikooli Kliinikumi neuroloog, vanemarst-õppejõud; Tartu Ülikooli neuroloogia kaasprofessor; Eesti Peavalu Seltsi liige Mark Braschinsky

Täiendkoolituspunktid: 3

 

Koolitusel osalemine on tasuta, aga vajalik on eelregistreerimine. 

Registreerida saab ja lisainfot leiab SIIT

 

Tervisekassa ravijuhendite koolitused on kõigile tasuta 

 

Järgmise paari aasta jooksul ilmub üle kümne uue või ajakohastatud Eesti ravijuhendi. Iga ilmunud ravijuhendit tutvustatakse sihtrühmale ja teistele tervishoiusüsteemiga seotud spetsialistidele tasuta täiendkoolitustel. 

Ravijuhendeid tutvustavad täiendkoolitused aitavad juurutada praktikasse värskeid ravisoovitusi ning ühtlustada sihtrühmade seisukohti ja teadmisi tõenduspõhisest ravist. Tänu sellele paraneb patsientide toimetulek haigusega ja väheneb võimalike tüsistuste teke. 

Tervisekassa ja Celsiuse koostöös lisandub peatselt ka uusi koolitusi. Infot nende kohta leiate Med24 koolituskalendrist:  med24.ee/koolituskalender 

Jaga