Veebiseminar: infektsioonhaiguste trendid ja värskeimad uudised – mida peab teadma?

Med24 toimetaja

Med24 toimetaja

med24@med24.ee
Sügisel haigestumine viirustesse ja teistesse infektsioonhaigustesse kasvab ning sellega seoses toome 3. oktoobril teieni praktilise veebiseminari infektsioonhaiguste trendidest, ravist ja diagnostikast läbi oma ala ekspertide silmade.

Seminaril keskendub dr Pille Märtin oma ettekandes peamiselt hetkel teadaolevatele gripi ja COVIDi ravivõimalustele ja ennetamisele ning peatub põgusalt ka pneumokoki kui kõige sagedasema bakteriaalse hingamisteede infektsiooni tekitaja hingeelul. Samuti vaatab dr Märtin tagasi möödunud 2022/2023 hooajale ja COVIDi-aegsele ning -eelsele perioodile infektsioonhaiguste arsti pilgu läbi. 

Peremeditsiini kaasprofessor Marje Oona käsitleb oma loengus sagedasemate ambulatoorsete hingamis- ja kuseteede infektsioonide uut ravijuhendit. Fookuses on hingamisteede infektsioonide ratsionaalne diagnostika ja põhjendatud antibiootikumravi. Arutame tsüstiidi, kurgupõletiku, keskkõrvapõletiku, rinosinusiidi, bronhiidi, kopsupõletiku ja püelonefriidi käsitlust lastel ja täiskasvanutel esmatasandi arstiabis.

 

Toimumisaeg: 3. oktoobril kell 14.30–15.50  

Täiendkoolituspunktid: 2

Lisainfo ja registreerimine SIIN

Jaga