Anu Susi: Eestis kasutatakse laste ja noorukite psüühikahäirete ravis atüüpilisi antipsühhootikume pigem väheses kogus
Med24 toimetaja
med24@med24.ee
Ajakirja The Journal of the American Medical Association eelmise aasta 28. oktoobri numbris kirjutavad uurijad, et teise põlvkonna antipsühhootikumide väljakirjutamist lastele ja noorukitele komplitseerivad nende kasutamisega kaasnevad kaalutõus ning metaboolsed probleemid. TÜ Kliinikumi psühhiaater Anu Susi on selle väitega igati nõus, märkides, et Eestis kasutataksegi lastel ning noorukitel atüüpilisi antipsühhootikume tagasihoidlikes annustes, mistõttu on ka kõrvaltoimete oht väiksem.
Tallinnas arutati lasteallergia suundumusi: muutuv toidulaud toob kaasa uusi probleeme
Uudised 12. märtsil Tallinnas toimunud allergiasümpoosion tõi kokku Eesti arstid ja Euroopa allergoloogiaeksperdid. Arstide sõnul jäi kohtumisel kõlama, et muutuvad toitumisharjumused mõjutavad üha enam seda, milliste allergiaprobleemidega oma töös kokku puututakse, ning üha laiem toidulaud toob kaasa ka uusi tervisemuresid.
Lätis on leetrite puhang, Terviseamet jälgib olukorda tähelepanelikult
Uudised Läti Haiguste Ennetamise ja Tõrje Keskuse andmetel on Lätis leetrite puhang. Kuna tegemist on meie naaberriigiga, millega ühendus üsna tihe, on Eestis suurenenud risk haigusesse nakatuda vaktsineerimata või leetreid mittepõdenud inimestel. Reisimisel võib nakatumisoht veelgi suureneda, sõltuvalt reisi iseloomust ja sihtriigist, teavitab Terviseamet.