Ravijuhendi koolitus: transfusioonravi juhend (II osa). Kroonilise haigusega või kriitiliselt haige patsiendi transfusioonravi
Videokoolitust on oodatud vaatama kõik anestesioloogia ja intensiivravi, kirurgia, sisehaiguste, hematoloogia ning peremeditsiini arstid ja õed, haigla verepanga või -teenistuse töötajad ning teised teemast huvitatud meditsiinitöötajad.
Verekomponentide ülekannet saavatest patsientidest moodustavad väga suure osa kroonilise haigusega patsiendid. Ravijuhendi eesmärk on kirjeldada üldiseid juhte, millal ja millist verekomponentide ülekannet vajavad kroonilise haigusega ning kriitilises seisus ilma ägeda verejooksuta patsiendid. Ravijuhendis kirjeldatakse kroonilise aneemia käsitlust ja transfusioonravi kroonilise haiguse korral (nt soliidtuumori, kroonilise neeru- ja maksapuudulikkuse, põletuse, pahaloomulise hematoloogilise kasvaja puhul). Samuti räägitakse juhendis nende patsientide käsitlusest, kes on sattunud ägeda haigestumise tõttu intensiivraviosakonda või mõnda teise aktiivraviosakonda ja vajavad transfusioonravi mõnel muul põhjusel kui äge verejooks. Ravijuhendis täpsustatakse ka verekomponentide ülekande nõusoleku ja keeldumise korda.
Nüüdisaegne ravijuhend annab võimaluse hinnata transfusioonravi praktikat samadel alustel kogu riigis, seda analüüsida, vajaduse korral korrigeerida ja juhtida.
Ravijuhendite nõukoja otsusega on alates 2024. aasta juunist ravijuhendite paberversioonide trükkimine lõpetatud. Ravijuhend on elektroonselt kättesaadav otsusetoes Synbase ning www.ravijuhend.ee
Lektoriteks on Merike Toomik, Lõuna-Eesti Haigla sisehaiguste osakonna sisearst; Eesti Sisearstide Ühenduse liige, Eve Laansoo, Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse laboriuuringute osakonna juhataja-ülemarst; Eesti Transfusioonmeditsiini Seltsi liige; Eesti Laborimeditsiini Ühingu liige, Mari Punab, Tartu Ülikooli Kliinikumi hematoloog, vanemarst-õppejõud; Eesti Hematoloogide Seltsi liige, Kerli Vijar, Tartu Ülikooli Kliinikumi anestesioloog ja intensiivraviarst, vanemarst-õppejõud; Eesti Anestesioloogide Seltsi juhatuse liige.
Koolituse I osa saate vaadata SIIN.
Videokoolitus on vaadatav ning täiendkoolituspunkte on võimalik teenida kuni 05.10.2025.
Kui soovite täiendkoolituspunkte, siis palun täitke peale video vaatamist küsimustik, mille põhjal väljastatakse Teile tunnistus. Tunnistuse väljastamiseks peab õigeid vastuseid olema vähemalt 75%.
NB! Videokoolitus on tasuta, aga video nägemiseks logige sisse oma med24 kasutajakontole, lisage koolitus ostukorvi ja täitke vajalikud andmed. Kui teil veel pole Med24 kasutajakontot, siis saate end kasutajaks registreerida SIIN. Küsimuste korral võtke meiega ühendust meilil konverentsid@celsius.ee.
Seda haridusalast tegevust rahastab Tervisekassa.

