Veebiseminar: personaalmeditsiini areng Eestis – valmiv riiklik taristu ja teenused

Lisa kalendrisseVeebiseminar: personaalmeditsiini areng Eestis – valmiv riiklik taristu ja teenused04-04-2023 14:3004-04-2023 16:35Europe/TallinnVeebiseminar: personaalmeditsiini areng Eestis – valmiv riiklik taristu ja teenused*Koolitusele on oodatud perearstid ja pereõed, onkoloogid jt eriarstid, ...e-kursus (Zoom)

Toimumiskoht: e-kursus (Zoom)
Toimumisaeg: T, 04. Aprill 2023
Sihtrühm: arst, med valdkonna tudeng, õde
Täienduspunkte: 3
Korraldaja: Tervise Arengu Instituut ja Celsius Healthcare

Koolitusele on oodatud perearstid ja pereõed, onkoloogid jt eriarstid, meditsiinitudengid (Tartu ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis, TÜ arstiteaduskonnas).

 

Veebiseminari eesmärk: Tutvustada valmivat riiklikku taristut, millega luuakse valmisolek geneetiliste andmete laialdasemaks kasutuselevõtuks arstide ja õdede töös. Tutvustada esmaseid teenuseid, ärgitada perearste ja -õdesid, eriarste, sh onkolooge ning tervishoiu kõrgkoolide ja TÜ tudengeid osalema TAI korraldatavatel personaalmeditsiini koolitustel.

Olukord: Eestis on terviseandmed koondatud ühtsesse tervise infosüsteemi ning on olemas teadmine ligi 20% riigi täiskasvanud rahvastiku genoomiandmetest. See loob ainulaadse võimaluse rakendada personaalmeditsiini nii, et geneetilise info lisamine terviseandmetele võimaldab teha paremaid ennetus- ja raviotsuseid.

Mida tehakse? Personaalmeditsiini rakendamise projekt aitab võtta laialdasemalt kasutusele ühe terviseandmete osa personaalmeditsiinis – geneetilised andmed. Nende kasutuselevõtuks vajalikud eeldused luuakse 2023. aasta keskpaigaks.

Esimeste geneetilisi andmeid laialdasemalt kaasavate teenuste seas on rinnavähi ennetus ja varajane avastamine ning personaalsed ravimisoovitused. Täpsem info projekti kohta TAI veebist: https://www.tai.ee/et/personaalmeditsiin

14.30 – 15.05
Personaalmeditsiini taristu loomine – uued võimalused tuua geeniandmed kliinilisse kasutusse – Piret Kuhlbars, Tervise Arengu Instituudi personaalmeditsiini projekti juht
15.05 – 15.30
Geeniandmete kliiniline kasutus nüüd ja tulevikus – Sander Pajusalu, Tartu Ülikooli Kliinikumi geneetika ja personaalmeditsiini kliiniku juht; Tartu Ülikooli kliinilise meditsiini instituudi kaasprofessor
15.30 – 15.55
Personaalmeditsiini teenused sõeluuringute näitel – kuidas sobituvad loodavad teenused Euroopa Komisjoni uue lähenemisviisiga ja riikliku vähitõrje tegevuskava eesmärkidega – Made Bambus, Sotsiaalministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna peaspetsialist
15.55 – 16.20
Tervisekassa ülevaade seotud teenustest – Liis Kruus, Tervisekassa haiguste ennetuse ja tervisedenduse portfellijuht
16.20 – 16.30
Küsimused-vastused
 

Koolitusel osalemine on tasuta, aga vajalik on eelregistreerimine. Palume ära täita kõik registreerimisvormi lahtrid ja lisada e-posti alla oma isiklik meiliaadress (ka maksja andmete alla), peale registreerumist saadetakse teile kinnitus e-postile (arvet ei saadeta!).

Registreerumine lõpeb 04.04. kell 11.00.

Järelvaatamise eest tunnistusi ei väljastata!

NB! Veebiseminar toimub Zoom keskkonnas. Kõigile registreerunutele saadetakse enne veebiseminari e-postile täpsem info seminaril osalemise kohta (kontrollige igaks juhuks ka oma rämpsposti kausta). Tunnistused saadame läbi med24 süsteemi teile e-postile, PALUN VEENDUGE, et olete oma ees- ja perekonnanime õigesti kirjutanud ning osaleja e-posti alla lisanud oma isikliku meiliaadressi.

Küsimuste korral võtke meiega ühendust aadressil konverentsid@celsius.ee.