Veebiseminar: noorukite rühihäired

Lisa kalendrisseVeebiseminar: noorukite rühihäired04-06-2024 14:3004-06-2024 16:15Europe/TallinnVeebiseminar: noorukite rühihäired*Koolitusele on oodatud perearstid, pereõed, füsioterapeudid ja teised ...e-kursus (Zoom)

Toimumiskoht: e-kursus (Zoom)
Toimumisaeg: T, 04. Juuni 2024
Sihtrühm: arst, füsioterapeut, õde
Täienduspunkte: 2
Osalemistasu: 42,00€
Korraldaja: Celsius Healthcare

Koolitusele on oodatud perearstid, pereõed, füsioterapeudid ja teised teemast huvitatud meditsiinitöötajad.

 

Veebiseminaril võtame fookusesse põhilised noorukite rühiprobleemid, millega pöördutakse ortopeedi ning füsioterapeudi vastuvõtule. Räägime rühihäirete olulisematest ortopeedilistest põhjustest, nende diagnostikast ja käsitlusest rõhuasetusega konservatiivsel ravil. Keskendume peamiselt skolioosile, Scheuermanni küfoosile, alajäsemete pikkuse erinevusele, lühidalt ka spondülolüüsile ja -listeesile kui alaseljavalu põhjusele noorukieas.

Koolituse teises pooles on fookuses erinevad kaasaegsed ja teaduspõhised füsioterapeutilised lähenemised rühihäirete korral (Scroth metoodika skolioosi puhul, võimalikud harjutused hüperküfoosi ja -lordoosi puhul, liikumissoovitused seljavalu korral jm). Arutleme ka rühiga seotud müütide üle. Jagame nippe, kuidas tõsta noorukite ja nende perede teadlikkust kehalise aktiivsuse olulisusest.

 

14.30–15.10
Rühihäirete olulisemad ortopeedilised põhjused, diagnostika ja ravi – Jürgen Rünk, LKH-Universitätsklinikum Graz ja Tartu Ülikooli Kliinikumi lasteortopeed
15.10–16.00
Erinevad kaasaegsed ja teaduspõhised füsioterapeutilised lähenemised rühihäirete korral – Signe Valgemäe, Lääne-Tallinna Keskhaigla ja Rühikliiniku füsioterapeut (MSc)
16.00–16.15
Arutelu
 
 

NB! Veebiseminar toimub Zoom keskkonnas. Kõigile registreerunutele saadetakse enne veebiseminari e-mailile täpsem info seminaril osalemise kohta (kontrollige igaks juhuks ka oma rämpsposti kausta). Tunnistused saadame läbi med24 süsteemi Teile e-postile, PALUN VEENDUGE, et olete oma ees- ja perekonnanime õigesti kirjutanud ning osaleja e-posti alla lisanud oma isikliku meiliaadressi. 

Registreerumine lõpeb 04.06. kell 11.00.

Koolitus salvestatakse ja on hiljem Med24 täiendkoolituskeskkonnas järelvaadatav. Järelvaatamise eest tunnistusi ei väljastata!

Küsimuste korral võtke meiega ühendust aadressil konverentsid@celsius.ee.

 

Osavõtutasu tagastamine:

Kui te mingil põhjusel ei saa koolitusel osaleda, siis palume sellest teatada kirjalikult hiljemalt 7 kalendripäeva enne ürituse toimumist ja me tagastame 100% konverentsi/seminari osalustasust. Osavõtutasust tagastame 50% juhul, kui loobumine toimub 6-3 kalendripäeva enne ürituse toimumist. Osavõtutasu ei tagastata, kui loobumine toimub hiljem kui 3 kalendripäeva enne ürituse toimumist. Kui loobumisest kirjalikult (meilile konverentsid@celsius.ee) ei teatata, siis kuulub arve tasumisele.