Ravijuhendi koolitus: põletikulise liigesehaigusega patsiendi käsitlus esmatasandil

Lisa kalendrisseRavijuhendi koolitus: põletikulise liigesehaigusega patsiendi käsitlus esmatasandil20-02-2024 14:0020-02-2024 16:30Europe/TallinnRavijuhendi koolitus: põletikulise liigesehaigusega patsiendi käsitlus esmatasandil*Koolitusele on oodatud perearstid, pereõed, reumaõed, füsioterapeudid ja ...e-kursus (Zoom)

Toimumiskoht: e-kursus (Zoom)
Toimumisaeg: T, 20. Veebruar 2024
Sihtrühm: arst, ämmaemand, füsioterapeut, muu tervishoiutöötaja, õde
Täienduspunkte: 3
Korraldaja: Tervisekassa, Celsius Healthcare

Koolitusele on oodatud perearstid, pereõed, reumaõed, füsioterapeudid ja teised teemast huvitatud meditsiinitöötajad!

 

Ravijuhend „Põletikulise liigesehaigusega patsiendi käsitlus esmatasandil“ sisaldab tõenduspõhiseid soovitusi, keskendudes põletikulise liigesehaiguse äratundmisele, diagnoosimisele, uuringuplaanile, ravile ja jälgimisele esmatasandil nii lastel kui ka täiskasvanutel.

Juhend on valminud 2020. aastal ja see on suunatud eelkõige esmatasandi tervishoiutöötajatele, ning erakorralise meditsiini osakonna arstidele, olles abiks ka teiste erialade esindajatele, kes oma igapäevatöös põletikulise liigesehaigusega patsiendiga kokku puutuvad. Ravijuhendi eesmärgiks on aidata kaasa põletikulise liigesehaigusega kahtlusega patsiendi õigeaegsele diagnoosimisele ja reumatoloogi poolt diagnoositud kroonilise põletikulise liigesehaigusega patsiendi jälgimisele esmatasandil, tagamaks parima ravitulemuse saavutamist.

Ravijuhendis kajastatava teabe kasutamise hõlbustamiseks esmatasandil on juhendi lõpus esitatud liigesepõletikuga patsiendi käsitluse ja ravi algoritmid.

Täpsemalt kirjeldatud teemadest ongi võimalik kuulda ravijuhendit käsitleval koolitusel.

 

Ravijuhendi leiate veebiaadressilt www.ravijuhend.ee

 

Koolitust modereerib Katti Kõrve, Ida-Tallinna Keskhaigla reumatoloogia keskuse õendusjuht 

14.00 – 14.30
Esmase artriidi käsitlus – Eve-Kai Raussi (MD), Põhja-Eesti Regionaalhaigla reumatoloogia üksuse reumatoloog-vanemarst 
14.30 – 15.00
Kroonilise artriidi käsitlus esmatasandi arstile – Karin Laas (PhD), Ida-Tallinna Keskhaigla reumatoloogia keskuse juhataja-reumatoloog 
15.00 – 15.30
Artriidiga laps perearsti nimistus – Chris Pruunsild (PhD), Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliiniku vanemarst-õppejõud; Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna kliinilise meditsiini instituudi lastehaiguste kaasprofessor 
15.30 – 16.00
Artriidihaige taastusravi komponendid – Eve Sooba (MD), Ida-Tallinna Keskhaigla taastusravikliiniku juhtivarst-taastusarst 
16.00 – 16.30
Arutelu
 

Seda haridusalast tegevust rahastab Tervisekassa.

 

 

Koolitusel osalemine on tasuta, aga vajalik on eelregistreerimine. Palume ära täita kõik registreerimisvormi lahtrid ja lisada e-posti alla oma isiklik meiliaadress (ka maksja andmete alla), peale registreerumist saadetakse teile kinnitus e-postile (arvet ei saadeta!).

Registreerumine lõpeb 20.02. kell 11.00.

NB! Veebiseminar toimub Zoom keskkonnas. Kõigile registreerunutele saadetakse enne veebiseminari e-postile täpsem info seminaril osalemise kohta (kontrollige igaks juhuks ka oma rämpsposti kausta). Tunnistused saadame läbi med24 süsteemi teile e-postile, PALUN VEENDUGE, et olete oma ees- ja perekonnanime õigesti kirjutanud ning osaleja e-posti alla lisanud oma isikliku meiliaadressi.

Küsimuste korral võtke meiega ühendust aadressil konverentsid@celsius.ee.