Ravijuhendi koolitus: aktiivsus- ja tähelepanuhäire diagnoosimise ning ravi põhimõtted

Lisa kalendrisseRavijuhendi koolitus: aktiivsus- ja tähelepanuhäire diagnoosimise ning ravi põhimõtted12-06-2024 13:0012-06-2024 17:00Europe/TallinnRavijuhendi koolitus: aktiivsus- ja tähelepanuhäire diagnoosimise ning ravi põhimõtted*Koolitusele on oodatud perearstid, õde, psühhiaatrid, psühholoogid, ...e-kursus (Zoom)

Toimumiskoht: e-kursus (Zoom)
Toimumisaeg: K, 12. Juuni 2024
Sihtrühm: arst, muu tervishoiutöötaja, õde
Täienduspunkte: 5
Korraldaja: Tervisekassa, Celsius Healthcare

Koolitusele on oodatud perearstid, õde, psühhiaatrid, psühholoogid, üldarstid ja teised teemast huvitatud meditsiinitöötajad.

 

Aktiivsus- ja tähelepanuhäire (ATH) on psüühikahäire, mille puhul inimesel on raskusi  tähelepanu hoidmisel, suunamisel ja/või emotsioonide, käitumise juhtimisel ning sellest tulenevad toimetulekuraskused. Eristatakse kolme  vormi: tähelepanematuse vorm, hüperaktiivsuse ja/või impulsiivsusega vorm ning segavorm – esinevad nii tähelepanematus kui hüperaktiivsus ja impulsiivsus. Eestis pole ATH tõenduspõhiseid ravijuhendeid seni avaldatud. Eestis on senini puudunud ühtlustatud käsitlus ATH esmakordseks diagnoosimiseks täiskasvanueas, mille tõttu on diagnoos ja vajalik ravi sageli hilinenud. Ravijuhendi koostamise eesmärk on koondada tõenduspõhine teave ATH diagnoosimise ja ravi parandamiseks nii lapse-, nooruki -kui ka täiskasvanueas, medikamentoosse jätkuravi võimekuse loomiseks esmatasandil ja ravivalikute suurendamiseks. Juhend on mõeldud kasutamiseks psühhiaatritele, perearstidele, õdedele, psühholoogidele ning üld- ja muudele eriarstidele. Juhend käsitleb ATH esmast hindamist, ATH diagnoosimist, medikamentoosset ravi ja mittemedikamentoosset
sekkumist.

Ravijuhendi leiate veebiaadressilt www.ravijuhend.ee

 

Koolitust modereerib Ruth Estrin, Rapla Perearstikeskuse pereõde, ravijuhendi töörühma liige.

 

13.00–13.10
Sissejuhatus ravijuhendisse – Ruth Estrin, Rapla Perearstikeskuse pereõde, ravijuhendi töörühma liige
13.10–14.00
ATH patsiendi märkamine ja edasine tegevusplaan perearstikeskuses – Maire Suurkivi, Sõmeru Perearstikeskuse perearst
14.00–15.00
ATH diagnoosimise ja ravi üldpõhimõtted lastel ja noorukitel – Irja Ivarinen, PSI Laste ja noorukite psühhiaatria keskuse laste ja noorukite psühhiaater
15.00–15.05
Sirutuspaus
15.05–16.05
ATH diagnoosimise ja ravi üldpõhimõtted täiskasvanueas – Lille Uibo, E.G.U. Erapraksise psühhiaater, psühhoterapeut
16.05–16.45
Arutelu
Kavas võib tulla muudatusi!

 

Seda haridusalast tegevust rahastab Tervisekassa.

 

Koolitusel osalemine on tasuta, aga vajalik on eelregistreerimine. Palume ära täita kõik registreerimisvormi lahtrid ja lisada e-posti alla oma isiklik meiliaadress (ka maksja andmete alla), peale registreerumist saadetakse teile kinnitus e-postile (arvet ei saadeta!).

Registreerumine lõpeb 12.06. kell 11.00.

NB! Veebiseminar toimub Zoom keskkonnas. Kõigile registreerunutele saadetakse enne veebiseminari e-postile täpsem info seminaril osalemise kohta (kontrollige igaks juhuks ka oma rämpsposti kausta). Tunnistused saadame läbi med24 süsteemi teile e-postile, PALUN VEENDUGE, et olete oma ees- ja perekonnanime õigesti kirjutanud ning osaleja e-posti alla lisanud oma isikliku meiliaadressi.

 

Koolitus salvestatakse ja on hiljem Med24 täiendkoolituskeskkonnas järelvaadatav.

Küsimuste korral võtke meiega ühendust aadressil konverentsid@celsius.ee.