Kriitiliste väliste verejooksude peatamine (Tartu Tervishoiu Kõrgkool)
Sihtgrupp: kõik huvilised
Maht: 2 akadeemilist tundi
Koolituse läbinul on teadmised, kuidas saada aru millal ja kuidas tuleb tegutseda, kui inimesel on suur väline verejooks.
Koolitus on mõeldud kodanikule, kelle on suurem huvi õppida kuidas päästa inimest, kellel on tekkinud suured välised verejooksud jäsemetest kehatüves ja kaelal.
Õppekavarühm: Töötervishoiud ja kaitse
Õppemeetodid: loeng, praktiline harjutamine
Teemad
Auditoorne ja praktiline töö (2 akadeemilist tundi)
- Verejooksu peatamise teooria
- Kuidas peatada kaelas olevat verejooksu
- Haava tamponeerimine ja rõhksideme tegemine
- Žguti paigaldamine
Õpiväljundid
- Oskab nimetada väliste verejooksude tunnuseid;
- Oskab paigaldada žguti alajäsemele selliselt, et mannekeeni tuled lähevad roheliseks;
- Oskab tamponeerib haava nii, et sealt enam verd ei jookse. Sh oskab teha rõhksideme kaelale selliselt, et haav on kaetud ja kaelale tekib rõhk.
Nõuded õppe lõpetamiseks, sh hindamismeetodid ja -kriteeriumid
Hindamismeetod: on teinud kaelale rõhksideme, tamponeerinud mulaaži pea verejooksu ja teinud rõhksideme iseendale ning paigaldanud žguti iseendale/mulaažile.
Hindamiskriteerium: Osalemine 100% ulatuses.
Koolituse õpiväljundite omandamine on tõendatud ja õppijale väljastatakse tunnistus, kui õppija on nõuetekohaselt täitnud hindamismeetodi ning hindamiskriteeriumi. Hindamisel mitteosalenud või hindamist mitteläbinud õppijale väljastatakse tõend koolitusel osalemise kohta läbitud teemade lõikes.
Õppekeskkonna kirjeldus
Koolitus toimub täiskasvanute õppimist toetavates õppeklassides. Kontaktõpe toimub standardse varustusega õpperuumides. Praktiline õpe toimub esmaabi varstusega õppeklassis.
Koolitaja
Ilmar Solom, töötanud üle kahekümne aasta kaitseväes ja kiirabis. Oman õigusi koolitada järgmisi koolitusi: „Esmaabi 16 tundi ja täiendkoolitused“, „Stop and Bleed“ ja „Traumahaige esmane käsitlus Eestis (TEKE)“.
Lisainfo ja registreerimine SIIN