Kliiniline toitmine (Rahvatervise Akadeemia)

Lisa kalendrisseKliiniline toitmine (Rahvatervise Akadeemia)14-09-2024 00:00trueKliiniline toitmine (Rahvatervise Akadeemia)Puutud tööalaselt kokku haiguspuhuse alatoitumusega? Soovid osata ...e-kursus (Zoom)

Toimumiskoht: e-kursus (Zoom)
Toimumisaeg: L, 14. September 2024
Osalemistasu: 139,00€
Korraldaja: Rahvatervise Akadeemia

Puutud tööalaselt kokku haiguspuhuse alatoitumusega? Soovid osata alatoitumuse riski paremini ära tunda ja teada, millised on asjakohased toetavad sekkumised? 

Töötad toitumisspetsialisti või tervishoiutöötajana ja soovid kliinilise toitmise alal oma teadmistepagasit laiendada?

Koolitus “Kliiniline toitmine” annab sulle ülevaate toitmisravist, selle erinevatest meetoditest ja nende eripäradest. Koolituse tulemusel saad esmased oskused toitumusliku hindamise läbiviimiseks, sh alatoitumuse ja refeeding sündroomi tuvastamiseks ning toitmisravi määramiseks.

Koolitus “Kliiniline toitmine” pakub sulle nii teoreetilisi teadmisi kui praktilisi oskusi. Pärast õppe läbimist tead, mis on suukaudne toitmisravi, enteraalne ja parenteraalne toitmine ning tunned nende näidustusi, vastunäidustusi, komplikatsioone, manustamisviise, toitelahuseid ja toitmisskeeme. Lisaks oskad tuvastada alatoitumust ning määrata toitainelisi vajadusi akuutsel haigusperioodil. Koolituse tulemusel mõistad toitmisravi meeskonna tööd ning täidad juhendaja kaasabil esmaseid kliinilise toitmisega seonduvaid ülesandeid.

Koolitaja(d): Aleksandra Šilova

Dr Aleksandra Šilova on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ravi erialal 2014. aastal. Põhierialalt on dr Šilova üldkirurg (lõpetanud residentuuri 2020.aastal) ning lastekirurg (lõpetanud residentuuri 2023. aastal). Täiendavateks erialadeks on valuravi (omandanud valuarsti kutset ja Euroopa Diplomit valuravis 2017.a., Madrid, Hispaania – EFIC European Diploma in Pain Management) ja toitmisravi (kliinilise toitmise spetsialist, Euroopa Diplom kliinilises toitmises, 2017.a., Haag, Holland – ESPEN Diploma in Clinical Nutrition and Metabolism).

Hetkel on dr Šilova põhitöökohaks Ida-Viru Keskhaigla, kus ta täidab ka pediaatria ja lastekirurgia vanemarsti kohustusi. Tegevussuundadeks on patsientide terviklik perioperatiivne käsitlus ja lapsesõbraliku haiglakeskkonna arendamine. Dr Šilova juurutab IVKHs toitmisravi, edendades suukaudset, enteraalset ja parenteraalset toitmist ning parendades haigladieete tõenduspõhise meditsiini alusel.

 

Koolitus toimub 14. septembril kell 10:00-17:30 veebikeskkonnas Zoom. Koolituse salvestus on järelvaatamiseks kättesaadav kuni 14. oktoobrini!

Koolituse kogumaht on 13 akadeemilist tundi, sh auditoorne töö 8 akadeemilist tundi.

Koolituse läbinutele, kes on vastavalt hindamiskriteeriumitele esitanud kirjaliku töö, väljastatakse tunnistus.

 

Koolitus on sulle, kui oled:

  • toitumisnõustaja,
  • toitumisterapeut,
  • toitmisravi spetsialist,
  • või tervishoiutöötaja
  • ning soovid oma teadmiste- ja oskustepagasit laiendada. Koolituse läbimine on vajalik, kui plaanid taotleda toitumisterapeudi kutsetunnistust või toitmisravi spetsialisti sertifikaati.

 

Koolituse tulemusel:

  • Saad põhjalikud teadmised toitmisravi liikidest: õpid tundma suukaudset, enteraalset ja parenteraalset toitmist ning nende kasutusvõimalusi.
  • Mõistad näidustusi ja vastunäidustusi: oskad hinnata, millal ja kuidas kasutada erinevaid toitmisviise ning vältida võimalikke komplikatsioone.
  • Õpid tuvastama alatoitumust ja hindama toitainelisi vajadusi: omandad oskused, mis aitavad õigeaegselt märgata ja lahendada toitmisprobleeme, eriti akuutse haigusperioodi ajal.
  • Õpid ära tundma ja käsitlema toitmise tasakaalustamise ehk refeeding sündroomi.
  • Saad ülevaate toitmisravi meeskonna tööst: mõistad, kuidas toimub koostöö erinevate spetsialistide vahel ning oskad täita esmaseid kliinilise toitmisega seotud ülesandeid juhendaja kaasabil.

 

Koolitus annab põhjalikud alusteadmised toitmisravist, selle erinevatest liikidest ja nende rakendamisest: 

  • Kliinilise toitmise tähendus
  • Toitmisravi, selle eesmärk ja näidustus
  • Indikaatorid toitmisraviga alustamiseks
  • Alatoitumus (levimus, tagajärjed) ja selle tuvastamine
  • Toitmisravi määramine, toitumuslik hindamine ja toitaineliste vajaduste määramine akuutsel haigusperioodil
  • Suukaudne toitmisravi (näidustus, strateegiad, suukaused toitmisravi preparaadid)
  • Enteraalne toitmine (näidustused, vastunäidustused, manustamisviisid, toitelahused, toitmisskeemid, sagedasemad komplikatsioonid, määramine, monitooring)
  • Parenteraalne toitmine (näidustused, vastunäidustused, manustamisviisid, toitelahused, toitmisskeemid, sagedasemad komplikatsioonid, määramine, monitooring)
  • Toitmise taasalustamise sündroom ehk refeeding sündroom

 

Lisainfo ja registreerimine SIIN