Kardiopulmonaalse taastusravi kursus (TÜ kliinilise meditsiini instituut & Medicum)
Auditoorne koolitus koos praktiliste töötubadega
Kuraatorid: Eduard Tsvetkov, Aleksandra Butšelovskaja
Sihtgrupp: Taastusarstid, spordiarstid, kardioloogid, pulmonoloogid, sisearstid, perearstid, onkoloogid, füsioetrapeudid, õed
Koolituse eesmärk:
Tervisekassa andmetel aastal 2023 on ambulatoorset kardioloogilist taastusravi saanud ligi 800 inimest Eestis. Kopsuhaigetele taastusravi programmis osalesid umbes 120 inimest (vähem kui 1% vajavatest inimestest). Arvestades haiguste levimust üldpopulatsioonis on taastusravi äärmiselt alakasutatud ravivõimalus ning tekkinu olukord toob kaasa ebavajalikud lisakulud tervishoiu süsteemile. Iga aasta Eestis on pea 3000 müokardi infarkti juhtumit, korduvaid MI on ligi 700. Südamepuudulikkuse levimus on 1-2% populatsioonist (ca 15000 inimest) ning kroonilise obstruktiivse kopsuhaigusega patsientide ametlik arv on 13 000 (reaalsuses tõenäoliselt suurem).
Kursuse mõte on anda ülevaade kardiopulmonaalse taastusravi korraldusest, teadlikkuse tõstmise kaudu laiendada kardiopulmonaalse taastusravi võimalusi Eestis, et tagada parim ravikvaliteet.
Õpiväljundid
Koolituse läbinu:
- Omab ettekujutust kaasaegsest kardiopulmonaalsest taastusravist
- Oskab hinnata funktsionaalset võimekust ning teab treeningu doseerimise printsiipe
- Omab ülevaadet erinevatest treeningu modaliteetidest
- Saab aru kuidas taastusravi on integreeritud patsiendi teekonda
- Orienteerub kardioloogilistes ja kopsuhaigustes (sagedasemad probleemid millega taastusravi tegeleb: südamepuudulikkus, krooniline korornaarsündroom, müokardi infarkt, südamekirurgia, multimorbiidsus (sh onkoloogiline taastusravi), KOK, interstitsiaalsed haigused jm).
Lisainfo ja registreerimine SIIN