Jalahooldus aparaadiga (Tartu Tervishoiu Kõrgkool)

Lisa kalendrisseJalahooldus aparaadiga (Tartu Tervishoiu Kõrgkool)03-03-2025 00:00trueJalahooldus aparaadiga (Tartu Tervishoiu Kõrgkool)Sihtgrupp: *tervishoiu ja iluteenindusvaldkonnas töötavad spetsialistid*...Tartu Tervishoiu Kõrgkool (Nooruse tn 5, Tartu)

Toimumiskoht: Tartu Tervishoiu Kõrgkool (Nooruse tn 5, Tartu)
Toimumisaeg: E, 03. Märts 2025 - T, 04. Märts 2025
Osalemistasu: 145,00€
Korraldaja: Tartu Tervishoiu Kõrgkool

Sihtgrupp: tervishoiu ja iluteenindusvaldkonnas töötavad spetsialistid

Maht: 18 akadeemilist tundi

Koolituse läbinul on vajalikud podoloogia-alased osalised teadmised ja oskused,  mis võimaldavad teostada aparaadipediküüri, kasutades erinevaid töövõtteid, instrumente ja puuriotsikuid.

Koolitusele on oodatud tervishoiu valdkonna spetsialistid (sh õde, pereõde, füsioterapeut, hooldaja) või iluteenindusvaldkonnas töötavad spetsialistid ( kosmeetik, küünetehnik), kellel on vajadus tegeleda oma töös klientide ja/või patsientide jalgadega.

Nõuded õpingute alustamiseks: Soovitatav on omada varasemaid teoreetilisi teadmisi inimese anatoomia ja füsioloogia kohta, et mõista aparaadipediküüri teostamise põhimõtteid ja nahale kantavate ainete- või teostatavate protseduuride näidustusi ja vastunäidustusi.

Kasuks tuleb varasema koolituse: „Abivahendid ja nende kasutamine surveprobleemide lahendamiseks labajalgadel ja varvastel“ ja „Haavaravi põhimõtted ja selle teostamine jalgadel – kannalõhed“, läbimine.

Kahepäevane praktiline koolitus! Õppe käigus praktiseeritakse oskusi ka üksteise peal!
 

Teemad

Auditoorne töö (5 akadeemilist tundi)

a- ja antiseptika ning isikukaitsevahendid;
naha ja küünte etioloogia ja patofüsioloogia;
instrumendid, pediküüriaparaadid ja puuriotsikud;
protseduuri teostamise põhimõtted ilma haigustunnusteta jalale;
protseduuri teostamise põhimõtted haigustunnustega ja naha- või küüneprobleemidega kliendile/patsiendile.

Praktiline töö (10 akadeemilist tundi)

praktiliste situatsiooniülesannete lahendamine;
tutvumine erinevate aparaatide ja nende kasutamise võimalustega;
erinevate puuriotsikute kasutusvõimalused;
küünte ja naha töötlemise võimalused ja erisused;
kliendi nõustamine, naha- ja küüneprobleemide lahenduseks mõeldud toodete soovitamine ja edasise koduse järeltegevuse nõuanded.

Iseseisev töö (3 akadeemilist tundi)

Õpiväljundid

  • oskab hinnata eaka inimese jalahooldusvajadust;
  • oskab pöörata tähelepanu vanusega tekkinud jalaprobleemidele ja nende lahendusvõimalustele, kasutades erinevaid tehnikaid ja töövõtteid;
  • teab diabeedi mõju jalgade tervise ja diabeetilise jala tekke seisukohast ning leevendada ja ennetada selle tüsistusi;
  • oskab hinnata patsiendi jalaprobleeme ja pakkuda lahenduste võimalusi diabeedist lähtuvalt;
  • tunneb patsiendi nõustamise põhimõtteid elukvaliteedi parandamise ja tõsisemate terviseprobleemide ennetamise seisukohast.

Nõuded õppe lõpetamiseks, sh hindamismeetodid ja -kriteeriumid    

Hindamiskriteerium: Osalemine 100% ulatuses.
Hindamismeetod: Praktiliste situatsiooniülesannete lahendamine kursuse raames teooria kinnistamiseks. Sisaldab anamneesi võtmist, hindamist ja tegevuskava koostamist. Analüüs ja demonstratsioon. Mitteeristav hindamine.

Koolituse õpiväljundite omandamine on tõendatud ja õppijale väljastatakse tunnistus, kui õppija on nõuetekohaselt täitnud hindamismeetodi ning hindamiskriteeriumi. Hindamisel mitteosalenud või hindamist mitteläbinud õppijale väljastatakse tõend koolitusel osalemise kohta läbitud teemade lõikes.

Õppekeskkonna kirjeldus

Koolitus toimub täiskasvanute õppimist toetavates õppeklassides, mis on varustatud jalahoolduse tegemiseks vajaliku sisustuse, aparatuuri, instrumentide ning teiste vajalike töövahenditega. Ruumid vastavad tervisekaitse- ja tööohutusnõuetele ning tagavad piisava ergonoomika koolituse praktilise osa läbiviimiseks.

Praktilise õppe jaoks on kasutusel spetsiaalselt jalahoolduseks ettenähtud seadmed ja töövahendid, sealhulgas pediküüriaparaadid, steriliseerimis- ja isikukaitsevahendid (kindad, maskid, kaitseprillid jne), nahale kantavate ainete (keratolüütikumid, õlid, kreemid) jt protseduuriks vajalike tarvikute olemasolu.

Koolitaja

Erika Gering, sotsiaalteaduse magister (MA). Tervishoiu alane kõrgharidus, praktiline töökogemus Jalaravi kliiniku jalaraviõde-koolitajana. Pedagoogiline ettevalmistus ja podoloogiline väljaõpe Saksamaal.

Lisainfo ja registreerimine SIIN