Veebiseminaride sari meditsiinist ja õigusest ootab osalema

Med24 toimetaja

Med24 toimetaja

med24@med24.ee
17. jaanuaril olete oodatud osalema veebiseminaride sarja "Meditsiin ja õigus” kolmandal seminaril, kus käsitletakse väärinfo mõju raviotsuste tegemisel ning patsiendi õigust otsustada oma ravi üle.

Väärinfo mõju raviotsuste tegemisel
17.01.2023 | veebikeskkonnas kell 14.30-16.00
Kolmandal "Meditsiin ja õigus” veebiseminaride sarja koolitusel käsitleb Tartu Ülikooli meditsiinieetika õppejõud Aime Keis järgnevaid teemasid: patsiendi õigus teha valikuid ja otsuseid oma ravi üle, isiku absoluutne autonoomia versus suhteline autonoomia ning õigus paternalistlikule lähenemisele raviotsuste tegemisel.
Koolitusel osalemine annab 2 täiendkoolituspunkti.
Registreerimine ja lisainfo

Esimene seminar, kus käsitleti arsti ja patsiendi vastutuse õiguslikke aluseid, toimus 21. novembril. Sellel teemal andis ülevaate Ellex Raidla Advokaadibüroo vandeadvokaat Ants Nõmper. Seminari on võimalik tasulisena järele vaadata SIIT.

Teine seminar, kus käsitleti tervishoiuteenuse osutamist tõendavate dokumentide korrektset täitmist ja ravivigasid Tervishoiu Kvaliteedi Ekspertkomisjoni pilgu läbi, samuti patsientide kaebevõimalusi, toimus 6. detsembril. Ülevaate andis sellel teemal Tartu Ülikooli patoloogilise anatoomia ja kohtuarstiteaduse osakonna juhataja ning kohtuarstiteaduse professor ja Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi arenduse asedirektor Marika Väli. Seminari on võimalik tasulisena järele vaadata SIIT.

Kohtumiseni veebikoolitusel!

Jaga