Tulekul on tasuta ravijuhendite koolitused

Med24 toimetaja

Med24 toimetaja

med24@med24.ee
Sügisel on võimalik osaleda ravijuhendi koolitustel, kus räägitakse huvilistele kroonilise venoosse haavandi käsitlust, kroonilise neeruhaiguse käsitlust, infektsioonikontrolli standardnõudeid ning sagedasemate hingamis- ja kuseteede infektsioonide ambulatoorset diagnostikat ja ravi jm.

Ravijuhendi koolitus: kroonilise venoosse haavandi käsitlus (ajakohastatud)

5. september 2024 / VEEB 

 

Ravijuhendi koolitusel räägime kroonilise venoosse haavandiga seotud tegevustest – käsitlus, äratundmine, diferentsiaaldiagnostika. Millised on lokaalse ja süsteemse ravi võimalused, kirurgiline lähenemine ja ennetus? Koolitusel anname ülevaate staasekseemi ravist ning ka sellest, millised muutused tekivad haavandit ümbritseval nahal. Selgitame, mis on krooniline venoosne puudulikkus, selle klassifikatsioon ja millised on ravivõimalused. Anname ülevaate kui tähtis on kompressioonravi. Samuti toome selgust e-konsultatsioonidesse ja nende arengusse. Tervisekassa teenusejuht annab ülevaate, millised meditsiinseadmed kuuluvad kompenseerimisele.

 

Ravijuhendit tutvustavad Heli Järve, Tartu Ülikooli Kliinikumi kirurgiakliiniku veresoontekirurgia osakonna vanemarst-õppejõud; Eesti Veresoontekirurgide Selts; Tartu Kirurgide Selts; Eesti Kirurgide Assotsiatsioon; Tartu Arstide Liit; European Society for Vascular Surgery; Tiiu Kaha, Põhja-Eesti Regionaalhaigla plastikakirurgia-põletusravi üksuse ülemarst, II ortopeedia osakonna juhataja; Eesti Haavaravi Liit; Eesti Plastika- ja Rekonstruktiivkirurgia Selts; Eesti Lastekirurgide Selts; Euroopa Põletusravi Assotsiatsioon; Maire Karelson, Tartu Ülikooli Kliinikumi nahahaiguste kliiniku vanemarst-õppejõud dermatoveneroloogia erialal; Eesti Naha-ja Suguhaiguste Arstide Selts; Euroopa Dermatoloogia ja Veneroloogia Akadeemia; Helena Tern, Põhja-Eesti Regionaalhaigla haavaravi kabineti õde; Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õenduse õppetooli õppejõud-õpetaja ja Kärt Veliste, Tervisekassa teenusejuht ravimite ja meditsiiniseadmete osakond.

Koolitusele on oodatud perearstid, eriarstid, pereõed, õendustöötajad, eriõed, proviisorid, farmatseudid ja teised teemast huvitatud tervishoiutöötajad ning tervisevaldkonna spetsialistid.

 

Täiendkoolituspunktid: 4

Lisainfo ja registreerimine

 

 

Ravijuhendi koolitus: kroonilise neeruhaiguse ennetus ja käsitlus (ajakohastatud)

17. september 2024 / VEEB

Krooniline neeruhaigus (KNH) esineb rahvastiku hulgas sagedasti ja on muutunud ülemaailmseks tervishoiuprobleemiks. Eri raskusastmega KNH levimus on > 10% maailma rahvastikust, seega kannatab KNH käes praegu ligi 850 miljonit inimest. Seetõttu on väga oluline parandada teadmisi KNH õigeaegse diagnoosimise ja adekvaatse ravi kohta, milleks on vajalik mitme eriala spetsialistide koostöö. Eesmärk on avastada KNH varakult, aeglustada KNH progresseerumist, parandada neeruhaigete elukvaliteeti ja valmistada neid õigel ajal ette neeruasendusraviks. KNH ravijuhendi kasutamise tulemusel paraneb KNH-ga patsientide käsitlus nii esmatasandi arstiabis kui ka erialaspetsialistide juures. Nii on võimalik vähendada patsientide kardiovaskulaarset suremust, parandada nende elukvaliteeti ja vähendada tervishoiukulusid. 
Ravijuhendit tutvustavad Merike Luman, Põhja-Eesti Regionaahaigla sisehaiguste kliiniku nefroloogiaosakonna nefroloog-ülemarst; Eesti Nefroloogide Seltsi juhatuse liige; Kadri Telling, Tartu Ülikooli Kliinikumi sisekliiniku nefroloogiaosakonna nefroloog, arst-õppejõud; Eesti Nefroloogide Selts; Varje Mantsik, Põhja-Eesti Regionaahaigla sisehaiguste kliiniku nefroloogiakeskuse õendusjuht; Eesti Neeruõdede Seltsi (ENÕS) juhatuse liige; Evelin Seppet, Lääne-Tallinna Keskhaigla nefroloogiaosakonna juhataja; Eesti Nefroloogide Selts ja Mai Rosenberg, Tartu Ülikooli Kliinikumi sisekliiniku nefroloogiaosakonna nefroloog, vanemarst-õppejõud; Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna kliinilise meditsiini instituudi professor; Eesti Nefroloogide Selts.

Koolitusele on oodatud perearstid, eriarstid, pereõed, õenduspersonal ja teised teemast huvitatud meditsiinitöötajad.

Täiendkoolituspunktid: 4

Lisainfo ja registreerimine

 

Ravijuhendi koolitus: infektsioonikontrolli standardnõuded

29. oktoober 2024 / VEEB

 

Koolitusel käsitletakse infektsioonikontrolli standardnõuete ravijuhendi soovitusi. Täpsemalt tutvustatakse kätehügieeni nõudeid ja vahendeid ning isikukaitsevahendite kasutamist. Lisaks käsitletakse pindade puhastamist ja desinfektsiooni ja lisameetmete vajadust lõppkoristusel. Samuti käsitletakse tervishoiuasutuse ja hooldekodutöötajate vaktsineerimist ja patsiendi kaasamist infektsioonikontrollinõuete järgimisse.

 

Ravijuhendit tutvustavad Mait Altmets, Põhja-Eesti Regionaalhaigla infektsioonhaiguste arst; Eesti Infektsioonhaiguste Selts; Piret Mitt, Tartu Ülikooli Kliinikumi infektsioonhaiguste arst; Eesti Infektsioonhaiguste Selts; Annika Lemetsar, Põhja-Eesti Regionaalhaigla infektsioonikontrolli õde; Eesti Infektsioonikontrolli Ühing; Alice Venski, Lõuna-Eesti Haigla infektsioonikontrolli õde; Eesti Infektsioonikontrolli Ühing; Eesti Õdede Liit ja Kaidi Telling, Tartu Ülikooli Kliinikumi infektsioonhaiguste arst; Jõgeva Haigla infektsioonhaiguste arst; Eesti Infektsioonhaiguste Selts.

Koolitusele on oodatud kõik teemast huvitatud meditsiinitöötajad.

 

Täiendkoolituspunktid: 3

Lisainfo ja registreerimine

 

 

Ravijuhendi koolitus: sagedasemate hingamis- ja kuseteede infektsioonide ambulatoorne diagnostika ja ravi

12. november 2024 / VEEB

 

Infektsioonhaiguste ravis on kesksel kohal antibiootikumid. Kuna haigustekitajate ravimiresistentsus on ajas muutuv, siis vajavad juhendid pidevat uuendamist ning raviskeemides peab arvestama kohalikku ravimiresistentsuse levikut ja iseärasusi antibiootikumide optimaalseks kasutamiseks Eestis. Nii laboridiagnostika kui ka juhistes soovitatav ravi on antibiootikumide valiku ja kasutamise olulised suunajad ning seeläbi ka ravimiresistentsuse tekke mõjutajad. Ravijuhendi eesmärk on anda soovitused hingamis- ja kuseteede infektsioonide adekvaatseks ja optimaalseks diagnostikaks ning raviks.

 

Ravijuhendit tutvustavad Paul Naaber, SYNLAB Eesti kliiniline juht; Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna bio- ja siirdemeditsiini instituudi meditsiinilise mikrobioloogia kaasprofessor; Marje Oona, Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi peremeditsiini kaasprofessor; Ränilinna perearstikeskuse perearst ja Eda Tamm, Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliiniku infektsioonhaiguste arst, vanemarst-õppejõud.

Koolitusele on oodatud perearstid, pereõed, erakorralise meditsiini arstid, eriarstid, ämmaemandad, proviisorid ja laboriarstid.

 

Täiendkoolituspunktid: 5

Lisainfo ja registreerimine

 

 

Kinnitatud on ka järgmiste ravijuhendite kuupäevad (kavad selguvad peagi)

 

Ravijuhendi koolitus: 40–65-aastase täiskasvanu tervise jälgimise ja haiguste ennetamise juhend

8. oktoober 2024 / VEEB

Lisainfo ja registreerimine 

 

Ravijuhendi koolitus: kroonilise südamepuudulikkusega täiskasvanud patsiendi käsitlus esmatasandil 

I OSA: 20. november 2024 / VEEB

II OSA: 21. november 2024 / VEEB

 

Lisainfo ja registreerimine (I osa)

Lisainfo ja registreerimine (II osa)

 

Koolituste uuendusi saate jälgida SIIT.

 

Ravijuhendite koolitusi rahastab Tervisekassa.

Ravijuhendid leiate veebiaadressilt www.ravijuhend.ee

Jaga