Tulekul on tasuta ravijuhendite koolitused

Med24 toimetaja

Med24 toimetaja

med24@med24.ee
Märtsis on võimalik osaleda ravijuhendite koolitustel, kus räägitakse alkoholitarvitamise häirega patsiendi käsitlusest ning HIV-testimisest.

Ravijuhendi koolitus: alkoholitarvitamise häirega patsiendi käsitlus (ajakohastamine)

 

Koolitus on mõeldud meditsiinitöötajatele, kes puutuvad kokku alkoholitarvitamise häirega, tegelevad selle ennetuse, skriinimise, nõustamise ja raviga. Läbi alkoholitarvitamise häire ennetuse ja varase avastamise on võimalik hoida ära nii raskeid terviserikkeid selle all kannatajale kui ka oluliselt vähendada kulusid ühiskonnale. Alkoholitarvitamise häire alane ennetus- ja ravitöö on väga efektiivne, ka vähese ressursikuluga lühisekkumised on mõõdetava mõjuga. Samuti on olemas mitmeid mõjusaid medikamentoosseid abivahendeid, mis on rakendatavad ka üldarstiabi kontekstis. Antud koolitus annab ülevaate alkoholitarvitamise häire kõige parema tõendusega skriinimis- ja ravimeetoditest, millest paljud on rakendatavad nii perearsti, pereõe kui ka vaimse tervise õe juhtimisel.  

 

5. märtsil toimuvat veebiseminari viivad läbi Kätlin Lünekund, Tartu Ülikooli Kliinikumi sõltuvushäirete keskuse õendusjuht ja Ove Liis Mahhov, Tartu Ülikooli psühhiaatria arst-resident. Koolitust modereerib Betty-Maria Märk, ravijuhendi töörühma juht, Tervise Arengu Instituudi vanemspetsialist, alkoholi ja tubaka valdkond (mh projekti „Kainem ja tervem Eesti“ arendaja ja koordineerija).

 

Veebiseminaril osalemine on tasuta, aga vajalik on eelregistreerimine. 

Täienduspunkte: 3

Vaadake täpsemat kava ja registreerige end koolitusele SIIN

 

 

Ravijuhendi koolitus: HIV-testimine

 

Heast üldisest testimise tasemest hoolimata elab Eestis hinnanguliselt ligi tuhat inimest, kellel ei ole HIV-nakkus veel diagnoositud. Koolituse eesmärgiks on tuletada meelde, kes on HIV riskigrupid, millised on indikaatorhaigused ja sümptomid, mille korral tuleks patsiendil teha HIV test. Lisaks tuleb juttu ka erinevatest testidest, nende plussidest ja miinustest ning testi tulemuse teatamisest.

 

21. märtsil toimuvat koolitust viib läbi Kerstin Aimla, Tartu Ülikooli Kliinikumi infektsioonhaiguste arst-õppejõud, ja modereerib Kai Zilmer, Lääne-Tallinna Keskhaigla Nakkuskliiniku juhataja.

Veebiseminar on suunatud kõikidele tervishoiutöötajatele.

Veebiseminaril osalemine on tasuta, aga vajalik on eelregistreerimine.

Täienduspunkte: 2

Vaadake täpsemat kava ja registreerige end koolitusele SIIN

 

Tulemas on veel ravijuhendite koolitusi ning lisame neid jooksvalt Med24 koolituskalendrisse. Koolituste uuendusi saate jälgida SIIT.

 

Ravijuhendite koolitusi rahastab Tervisekassa.

Ravijuhendid leiate veebiaadressilt www.ravijuhend.ee

Jaga