Täiskasvanute ATH diagnoosimine ja ravi jätkamine perearsti juures
![Eeva-Liisa Piibeman](https://med24.ee/sites/all/themes/med24/assets/imgs/placeholder-11.gif)
Eeva-Liisa Piibeman
eevaliisa@celsius.ee
Kuigi viimasel ajal on jäänud mulje, et aktiivsus- ja tähelepanuhäire (ATH) näol on tegemist uue häirega, mida aeg-ajalt ka kerge negatiivse varjundiga „moehaiguseks“ nimetatakse, pole tegemist kaugeltki uue, moodsa aja probleemiga, vaid pika ajalooga häirega, mille sümptomite kliinilist olulisust on täheldatud juba enam kui kahe sajandi vältel. Esmased sellekohased kliinilised teated pärinevad Euroopast.
![ravimid, teadus, arst](https://med24.ee/sites/all/themes/med24/assets/imgs/placeholder-54.gif)
Rabavas loomkatses likvideeris ravim kubemesongad
Uudised USAs Northwestern'i ülikoolis kasutatud ravim kaotas edukalt katseloomadelt kubemesongad ja taastas normaalse anatoomia ilma kirurgilise sekkumiseta. Lisaks leiti inimeste kubemesongadest kogutud koematerjalis sarnased molekulaarsed markerid nagu hiirtel.![Dr Raili Tagen südameoperatsioonil. Foto: Tartu Ülikooli Kliinikum](https://med24.ee/sites/all/themes/med24/assets/imgs/placeholder-54.gif)
Kliinikumi südamearstid: kaasasündinud südamerikkeid tuleb jälgida läbi kogu elu
Uudised 7.–14. veebruaril tähistatakse rahvusvahelist kaasasündinud südamerikete nädalat, et rõhutada ja tuletada meelde südamerikete korrapärase jälgimise vajadust kogu elu jooksul, sõltumata sellest, kas riket on kirurgiliselt korrigeeritud või mitte.![Piret Vilborn. Foto: Tartu Ülikooli Kliinikum](https://med24.ee/sites/all/themes/med24/assets/imgs/placeholder-54.gif)