Vähi õigeaegne diagnoosimine hõlmab kolme olulist etappi:
1. Inimeste teadlikkus vähi varastest sümptomitest ja pöördumine arstiabi saamiseks.
2. Vähi diagnostika, haiguse staadiumi määramine.
3. Vähiravi kättesaadavus.
Eeltoodust lähtudes tuleb vähitõrje programmides lisaks erinevatele raviaspektidele pöörata tähelepanu nii meetmetele, mis aitavad parandada patsientide teadlikkust, kui ka kiireks vähisümptomitega patsientide käsitluseks tervishoiusüsteemis.
Just seetõttu peab Eesti Kliiniliste Onkoloogide Selts (EKOS) koostöös Tartu Ülikooli hematoloogia-onkoloogia kliinikuga vajalikuks jätkata sellel aastal juba seitsmendat korda oma traditsioonilisi vähiteemalisi konverentse.
Selle aasta konverentsi eesmärk on meditsiinitöötajatele teadvustada, millised sagedasemad vähipaikmed Eesti meestel esinevad ning millised aspektid on nende vähipaikmete varajases käsitluses olulised. Samuti räägime geneetilistest vähitekke põhjusest ning pahaloomuliste kasvajate riskiteguritest. Sarnaselt eelmisele aastale oleme elanikkonna teavituseks ette valmistanud spetsiaalse populaarteadusliku sessiooni, millest saavad veebi teel osa võtta kõik Eesti inimesed, kes soovivad antud teemaga kursis olla.
Vähihaigete õigeaegne diagnoosimine ja ravi hõlmab meeskonnatööd, milles on võrdväärne osa nii inimeste enda terviseteadlikkusel kui ka meditsiinipersonali kiirel ja asjakohasel tegutsemisel. „Mehed ja vähk“ on järjekorras teine konverents, mis rõhutab seda ühist meeskonnatööd.
Konverents toimub 27. oktoobril Tartus, V Spaa konverentsikeskuses.
Konverentsi on oodatud kuulama kõik teemast huvitatud meditsiinitöötajad, õed saavad programmi jälgida veebi vahendusel.
Konverentsil osalemine annab 7 täiendkoolituspunkti.
Lisainfot leiab ja registreerida saab SIIT.