Veebiseminar: kas lihtsalt jõuetus või tõsine haigus? Perearsti ja neuroloogi koostöö

Lisa kalendrisseVeebiseminar: kas lihtsalt jõuetus või tõsine haigus? Perearsti ja neuroloogi koostöö10-06-2024 14:0010-06-2024 16:00Europe/TallinnVeebiseminar: kas lihtsalt jõuetus või tõsine haigus? Perearsti ja neuroloogi koostöö*Koolitusele on oodatud perearstid ja teised teemast huvitatud ...e-kursus (Zoom)

Toimumiskoht: e-kursus (Zoom)
Toimumisaeg: E, 10. Juuni 2024
Sihtrühm: arst, muu tervishoiutöötaja, õde
Täienduspunkte: 3
Korraldaja: Celsius Healthcare

Koolitusele on oodatud perearstid ja teised teemast huvitatud meditsiinitöötajad.  

 

Müasteenia on harvikhaiguste alla klassifitseeritav autoimmuunne haigus. Haigusel on küll klassikalised silmadega seotud esmasümptomid, kuid kuna kaebused on päeva lõikes muutlikud ning kõigil ei avaldu haigus “klassikaliselt”, võib diagnoosini jõudmine hilineda. Müasteeniaga mitte kokku puutuvad arstid kipuvad müasteeniat pelgama, sest mäletavad ehk haigust vaid 5. kursuse neuroloogia tsüklist. Haiguse sümptomaatiline ravi vähendab kaebusi, immuunmoduleeriv ravi aga mõjutab haigust põhjustavat autoimmuunsust. Heaks uudiseks on, et ka müasteenia ravimeid tuleb praegu turule juurde.

 

Koolitust modereerib Piret Rospu, Tabasalu Perearstikeskuse perearst.

14.00–15.30
Müasteenia – kas lihtsalt jõuetus või tõsine haigus? Liis Väli, PhD Tartu Ülikooli Kliinilise meditsiini instituudi närvikliiniku neuroloogia kaasprofessor; Tartu Ülikooli Kliinikumi närvikliiniku neuroloogia osakonna vanemarst-õppejõud neuroloogia alal
15.30–16.00
Arutelu
 
 

Seda haridusalast tegevust toetab Medison Pharma.

Koolitusel osalemine on tasuta, aga vajalik on eelregistreerimine. Palume ära täita kõik registreerimisvormi lahtrid ja lisada e-posti alla oma isiklik meiliaadress (ka maksja andmete alla), peale registreerumist saadetakse teile kinnitus e-postile (arvet ei saadeta!).

Registreerumine lõpeb 10.06. kell 11.00.

Järelvaatamise eest tunnistusi ei väljastata!

NB! Veebiseminar toimub Zoom keskkonnas. Kõigile registreerunutele saadetakse esmaspäeva hommikul (10.06) e-postile täpsem info seminaril osalemise kohta (kontrollige igaks juhuks ka oma rämpsposti kausta). Tunnistused saadame läbi med24 süsteemi teile e-postile, PALUN VEENDUGE, et olete oma ees- ja perekonnanime õigesti kirjutanud ning osaleja e-posti alla lisanud oma isikliku meiliaadressi.

Küsimuste korral võtke meiega ühendust aadressil konverentsid@celsius.ee.