Toitumisnõustaja koolitus (Rahvatervise Akadeemia)
Rahvatervise Akadeemia toitumisnõustaja koolituselt saad oskused, mis aitavad sinul endal, perel või klientidel luua paremaid elustiilivalikuid ja tõstavad sinu väärtust tööturul. Saadud teadmised võimaldavad alustada päris uut karjääri toitumisnõustajana või täiendavad sinu praegust eriala. See on sinu võimalus aidata inimestel teha paremaid toiduvalikuid ja panustada ühiskonna tervissesse!
Mida koolituselt saad ja õpid?
- Toitumisalased teoreetilised teadmised - dietoloogia, biokeemia, anatoomia ja palju muud.
- Praktilised teadmised ja oskused, kuidas nõustajana aidata kliendil üles leida ja tugevdada tema sisemist motivatsiooni.
- Kuidas päriselt kliente nõustada - saad läbida juhendaja toel nõustamispraktika. See on võimalus saadud teadmisi kohe ka praktiseerida ning seeläbi kasvatada enesekindlust nõustamistöös.
- Tööriistad, mis lihtsustavad toitumisnõustaja igapäevatööd - kalkulaatorid, näidismaterjalid ja visuaalsed abimaterjalid.
- Teadmised, kuidas leida ja analüüsida tõenduspõhist informatsiooni.
- Kuidas keskkonnateadlikult toituda ja seeläbi jätkusuutlikumat maailma luua.
- Oskused, kuidas kasutada Nutridata toitumisprogrammi süvatasandil ja selle abil klientidele just tema vajadustest lähtuvaid menüüsid koostada.
- Teadmised, mis on vajalikud 5.taseme kutsekvalifikatsiooni taotlemiseks.
- Võimaluse asuda edasi õppima toitumisterapeudi õppesse.
- Tunnistuse või tõendi, mis kinnitab, et oled edukalt läbinud koolituse.
Miks õppida toitumisnõustajaks?
- Toit on tervise keskpunkt
- Info küllus ja vastuolulisus - loo selgus endale ja teistele
- Haiguste ennetamisel on toitumisel suur roll
- Loo muutust ja panusta ühiskonna tervisesse
- Oska toetada ennast ja lähedasi
Kellele ja miks koolitus on mõeldud?
TOITUMISNÕUSTAJA ÕPE on mõeldud neile, kes soovivad omandada täiesti uue eriala või saada lisateadmisi ja oskusi senisele erialale lisaks.
Koolitus sobib suurepäraselt täiendama näiteks (personaal)treeneri, koka, toitlustaja, tervisejuhi, pereõe või mõne muu tervise valdkonnas töötava spetsialisti igapäevatööd. Aga sobib ka enda või pere tervise toetamisest huvitatud tervisehuvilisele või karjäärimuutjale, sest saadud teadmised võimaldavad alustada ka päris uut karjääri toitumisnõustajana.
Koolitusel käsitletavad teemad:
- Toitumisnõustamise alused
- Toitumisõpetus
- Tervishoiuteenuste korraldamise alused
- Liikumissoovitused ja kehalise aktiivsuse mõju tervisele
- Tervisesportlase toitumisnõustamine
- Toitumise hindamise meetodid ning menüüde koostamine
- Toitumine erinevates vanusegruppides ja vahetustega tööaja korral
- Toitumise biokeemia I
- Seedimise anatoomia ja füsioloogia
- Kehakaal, dieedid ja toitumisalased müüdid
- Nõustamispsühholoogia ja –tehnikad
- Toitumise epidemioloogia I: meetodid ja andmeallikad
- Toiduohutus
- Toidutehnoloogia ja töötlemise mõju toitainete sisaldusele ning toidupakendid
- Keskkonnateadlik toitumine
- Dietoloogia I
Õppevormi kirjeldus:
Rahvatervise Akadeemias on võimalik toitumisnõustaja koolitus läbida nii kontaktõppes, kui ka veebiõppes (erinevad grupid). Mõlemal juhul on õppe maht 650 akadeemilist tundi, millest 214 tundi on auditoorset tööd ja 436 tundi iseseisvat tööd. Õpe kestab ühe aasta ja toimub tsükliõppena 2-4 õppepäeval kuus (N-L, vastavalt graafikule). Koolituspäevad algavad kell 10:00 ja lõpevad 17:30 (sh sirutuspausid ja pikem lõuna kell 13:15 – 14:15).
Õppekava koostamise aluseks on toitumisnõustaja, tase 5 kutsestandard.
Koolitus koosneb teoreetilisest ning praktilisest õppest. Teoreetiliste teadmiste kinnistamiseks on õppe e-keskkonnas testid. Teooria osas antakse ülevaade toitumisest, anatoomiast, biokeemiast ja paljust muust, mis toitumisega seotud. Praktilised koolituspäevad annavad võimaluse ise proovida motiveeriva intervjueerimise tehnikaid ning annab läbi harjutuste võimaluse nõustamispsühholoogia teadmisi omandada. Praktilise õppe jooksul läbitakse soovi korral ka nõustamispraktika, mida toetab juhendaja. See on võimalus saadud teadmisi kohe ka praktiseerida päris inimeste peal ning seeläbi kasvatada enesekindlust ja soovi korral tulevikus juba iseseisvalt nõustajana töötada.
Kontaktõpe toimub Tallinnas Rahvatervise Akadeemia koolitusruumides (Väike-Paala 1, 11415 Tallinn), kus on olemas kööginurk kohvipauside tegemiseks ja võimalus kasutada toimivat internetiühendust.
Veebiõpe toimub veebikeskkonnas Zoom. Veebiõppes on oluline mikrofoni ning kaamera kasutamise võimalust.
Lisainfo ja registreerumine SIIN