Eakate klientide vaimne tervis ja heaolu (Tartu Tervishoiu Kõrgkool)

Lisa kalendrisseEakate klientide vaimne tervis ja heaolu (Tartu Tervishoiu Kõrgkool)09-04-2025 00:00trueEakate klientide vaimne tervis ja heaolu (Tartu Tervishoiu Kõrgkool)Sihtgrupp: *hooldajad, tegevusjuhendajad*...Tartu Tervishoiu Kõrgkool (Nooruse tn 5, Tartu)

Toimumiskoht: Tartu Tervishoiu Kõrgkool (Nooruse tn 5, Tartu)
Toimumisaeg: K, 09. Aprill 2025 - T, 15. Aprill 2025
Korraldaja: Tartu Tervishoiu Kõrgkool

Sihtgrupp: hooldajad, tegevusjuhendajad

Maht: 24 akadeemilist tundi

Koolitusele on oodatud hooldustöötajad ja tegevusjuhendajad, kes töötavad eakate klientidega hooldekodus või kohaliku omavalitsuse koduhooldustöötajana.

Kursust rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi tegevusest „Täiskasvanuhariduse arendamine ja mitteformaalsete õppimisvõimaluste pakkumine“ (ESF VÕTI).

Nõuded õpingute alustamiseks: Töötamine hooldajana või tegevusjuhendajana.
Koolitus on suunatud erialase tasemehariduseta täiskasvanutele, keskhariduseta täiskasvanutele ja aegunud oskustega elanikkonnale vanuses 50+.

Õppekavarühm: Sotsiaaltöö ja nõustamine

Õppemeetodid: Loeng, struktureeritud arutelu, praktilised harjutused

Koolituse toimumise ajad:

9.-10.04.2025
14.-15.04.2025

Teemad

Auditoorne töö (24 akadeemilist tundi)

I moodul. Vaimse tervise probleemide ennetus vanemas eas. Vaimse tervise seotus uni, liikumise, toitumise ja seksuaalsusega. Tõhusad suhtlemisviisid ja aktiveerivad tegevused. Loeng, struktureeritud arutelu, praktilised harjutused.

II moodul. Dementsussündroom, olemus, põhjused, sümptomid, kaasuvad riskid, hoolduse ja suhtlemise põhimõtted. Loeng, struktureeritud arutelu, videoesitlus.

III moodul. Vanemaealistel sageli esinevad psüühilised probleemid (välja arvatud dementsus) - depressioon, deliirium, üldistunud ärevus, sõltuvusprobleemid. Krooniline valu ja psüühilised probleemid. Loeng, struktureeritud arutelu, videoesitlus, psühholoogilise esmaabi harjutus.

IV moodul. Raske ja sügava dementsusega kliendi hooldamine ja palliatiivne hooldus. Loeng, praktiliste juhtumite arutelu, videoesitlus.


Õpiväljundid

I moodul

·         omab teadmisi vaimse tervise probleemide ennetamisest vanemas eas ja sobivatest keskkonna kohandamise võtetest ja aktiveerivatest tegevustest ja oskab kohandada sobiva keskkonna ja valida sobivad aktiveerivad tegevused.

II moodul

·         omab teadmisi dementsussündroomist ning dementsusega inimestega sobiva keskkonna loomise, suhtlemise ja juhendamise põhimõtetest ja oskab valida dementsusega inimesega suhtlemiseks ja juhendamiseks sobivad võtted.

III moodul

·         omab teadmisi sagedasematest vanemaealistel esinevatest psüühilistest probleemidest (v.a dementsus) – depressioon, ärevussündroomid, deliirium ning kaasnev krooniline valu ja oskab sobivalt sekkuda ärevuse, depressiooni ja deliiriumi sümptomite esinemisel.

IV moodul

·         omab teadmisi raske ja sügava dementsusega kliendi elukvaliteedi säilitamise võimalustest ja  oskab valida raske ja sügava dementsusega kliendi elukvaliteedi toetamiseks sobivad meetodid.

Nõuded õppe lõpetamiseks, sh hindamismeetodid ja -kriteeriumid    

Hindamiskriteerium: Koolituse läbimise eelduseks on vähemalt 75% osavõtt õppetööst.

Hindamismeetod: Aktiivne osalemine aruteludes ja praktilistes harjutustes.

Koolituse õpiväljundite omandamine on tõendatud ja õppijale väljastatakse tunnistus, kui õppija on nõuetekohaselt täitnud hindamismeetodi ning hindamiskriteeriumi. Hindamisel mitteosalenud või hindamist mitteläbinud õppijale väljastatakse tõend koolitusel osalemise kohta läbitud teemade lõikes.

Õppekeskkonna kirjeldus

Koolitus toimub täiskasvanute õppimist toetavates õppeklassides. Kontaktõpe toimub standardse varustusega õpperuumides.

Koolitaja

Janika Pael RN – MSc, janikapael@nooruse.ee, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õe õppekava lektor. Õpetamise valdkonnad: vaimse tervise õendus, geriaatriline õendus. Lektor töötab ka Viljandi Haigla mälukliiniku õena.

 

Lisainfo ja registreerimine SIIN