Alatoitumus ja toitumisteraapia roll (Rahvatervise Akadeemia)
Puutud tööalaselt kokku haiguspuhuse alatoitumusega? Soovid osata alatoitumuse riski paremini ära tunda ja teada, millised on asjakohased toetavad sekkumised?
Koolitus “Alatoitumus ja toitumisteraapia roll” annab sulle ülevaate alatoitumusliku seisundi tüüpidest, tunnustest ja väljakujunemise põhjustest. Koolituse tulemusel oskad alatoitumust tuvastada ja anda tõenduspõhiseid toitumissoovitusi.
Alatoitumus on teema, millega puutub kokku tõenäoliselt iga tervishoiuvaldkonnas töötav spetsialist. Osale koolitusel, mis annab põhjaliku ülevaate alatoitumusest, selle tuvastamisest ja efektiivsetest toitumisteraapilistest lahendustest. Õpi, kuidas ennetada ja ravida alatoitumust, et parandada oma patsientide tervist ning elukvaliteeti teadlikkuse ja praktiliste soovitustega.
Koolitaja(d): Grete Kurik
Grete Kurik on lõpetanud Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna uue rahvusvahelise magistriprogrammi kliiniline toitmine. Alates 2024. aastast on ta Tartu Ülikooli kliinilise meditsiini instituudis doktorant ja nooremteadur. Oma teadustöös keskendub Kurik haiguspuhuse alatoitumuse ja sarkopeenia diagnostikale. Varasemalt on ta lõpetanud toitumisteaduse bakalaureuseõppe Londonis, uurides patsientide ja tervishoiutöötajate perspektiive söömishäirete haiglaravile.
Praktilisi erialaseid kogemusi on Grete Kurik omandanud Tartu Ülikooli Kliinikumi toitmisravi meeskonnas, Karolinska Instituudis ja Laste Vaimse Tervise Keskuses. Ta on aktiivne Eesti Kliinilise Toitmise Seltsi liige ning on osalenud alatoitumuse sõeluuringu ja diagnostika instrumentide eesti keelde tõlkimises ja rahvusvaheliste konverentside korraldamises nii Eestis kui Suurbritannias.
Grete Kurik kuulub Eesti riikliku toitmisravi ravijuhendi töögruppi, kus ta tegeleb teaduspõhise tõendusmaterjali otsimise ja ravisoovituste sõnastamisega.
Oma teadustööd on Kurik avaldanud teadusajakirjas Clinical Nutrition ESPEN ning esitlenud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja Euroopa Kliinilise Toitmise Seltsi (ESPEN) konverentsidel.
Koolitus toimub 25. oktoobril kell 13:20-15:45 veebikeskkonnas Zoom. Koolituse salvestus on järelvaatamiseks kättesaadav kuni 25. novembrini.
Koolituse kogumaht on 3 akadeemilist tundi.
Koolitusel osalejatele väljastatakse tõend.
Koolitus on sulle, kui oled:
- toitumisnõustaja,
- toitumisterapeut,
- toitmisravi spetsialist,
- või tervishoiutöötaja
- ning soovid oma teadmiste- ja oskustepagasit laiendada. Koolituse läbimine on vajalik, kui plaanid taotleda toitumisterapeudi kutsetunnistust või toitmisravi spetsialisti sertifikaati.
Koolituse tulemusel:
- Nimetad alatoitumuse erinevaid tüüpe ning nende väljakujunemise põhjuseid
- Tuvastad alatoitumuse, sh laste alatoitumuse ehk kasvupeetuse
- Kirjeldad alatoitumuse patofüsioloogiat
- Annad alatoitumuse korral sobivaid suukaudseid toitumis- ja toidusoovitusi
- Omad ülevaadet alatoitumuse praktilisest käsitlusest
Koolitus annab põhjalikud alusteadmised alatoitumusest, alatoitumusliku seisundi tüüpidest, tunnustest ja väljakujunemise põhjustest.
- Alatoitumuse erinevad tüübid ja levimus
- Ülevaade alatoitumuse patofüsioloogiast
- Kahheksia
- Sarkopeenia
- Laste alatoitumus ehk kasvupeetus ning selle orgaanilised ja mitte-orgaanilised põhjused
- Alatoitumuse tuvastamine
- Alatoitumuse käsitlus, sh suukaudsed toitumis- ja toidusoovitused alatoitumuse korral
Lisainfo ja registreerimine SIIN