Tiit Meren: Afganistan oli erakordne ja ekstreemne kogemus
Med24 toimetaja
med24@med24.ee
Kardiovaskulaarkirurg Tiit Meren töötas eelmise aasta juulis kirurgina Afganistanis, Lõuna-Helmandi provintsis. Kuidas on töötada arstina otse sõjakoldes?
Ulvi-Kaire Kongo: me peame looma sillad
Peremeditsiin Aastakümneid hematoloogina töötanud ning seejärel peremeditsiini suundunud Ulvi-Kaire Kongo tõdeb, et esimene tööaasta perearstina on olnud raju – uued inimesed, uus asukoht, uued töövahendid. Justkui katkematu tõus mäkke, millel hingetõmbepause pole ette nähtud. Sellest hoolimata on ta oma otsusega uuel erialal alustada rahul.
Ülevaade nakkushaigustest: peamised haigustekitajad on RS-viirused, paragripi- ja rinoviirused
Uudised COVID-19, gripi ja RS-viirusega seotud haigestumiste arv on languses. Ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumise langustrend on peatunud, peamiselt paragripi- ja rinoviiruste aktiivsuse tõttu.