Nelja haigla juhid tegid ettepaneku kiirabi arengusuundi pakutud kujul mitte kinnitada
Madis Filippov
madis@celsius.ee
Nelja üldhaigla juhid väljendavad muret dokumendi "Kiirabi arengusuunad aastani 2035" suhtes, mille eesmärk on praegune kiirabikorraldus ümber kujundada.
Leetrid: unustatud haigus on taas aktuaalne
Uudised Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse (ECDC) andmetel oli leetritesse haigestumus Euroopas 2024. aastal kümme korda suurem (üle 35 000 juhu) kui 2023. aastal (ligi 4000 juhtu) (1). 2025. aasta ülevaadet pole veel avaldatud, aga võimalik, et arvud on veelgi suuremad.
Patsientide rahulolu eriarstiabi teenusega püsib kõrge
Uudised Viimase aasta jooksul on eriarsti külastanud veidi üle poole Eesti elanikest. Enamik neist on saadud raviga rahul. Tervisekassa ja Emori tehtud uuringu järgi hindab arstiabi kõrgelt 84% vastanutest. Rahulolematus tekib peamiselt arsti vastuvõtule pääsemise kiirusest.