Rasedusaegne antidepressantide kasutamine ja lapse autismi risk: selgeid vastuseid veel pole

Piret Rospu
med24@med24.ee
Uus metaanalüüs üsasisese antidepressantide ekspositsiooni ja autimispektri häirete tekkimise seostest näitab, et uuringute vahel on võrdlusgruppide valiku osas suur varieeruvus ja see toob kaasa vastukäivad järeldused haigusriski tõusu osas.

Regionaalhaigla tähistas kahe uue lineaarkiirendi kasutuselevõttu
Uudised Regionaalhaigla kiiritusravi keskuses tähistati kahe uue lineaarkiirendi avamist, haigla jaoks on tegemist juba kuuenda ja seitsmenda kiirendiga. Uued kiirendid on täppiskiiritusravi võimekusega ja kõiki kaasaegseid ravitehnoloogiaid pakkuvad masinad, mis avardavad ravivõimalusi ning võimaldavad patsientidele pakkuda parimat ravi.
Kliinikumi südamekliinik võttis kasutusele uue ravimeetodi südame rütmihäirete ravis
Uudised 27. märtsil kasutati Tartu Ülikooli Kliinikumis esmakordselt Eestis südame rütmihäirete ravis pulsilaine ablatsiooni. Kasutusele võetud tehnoloogia ja spetsiaalne kateeter on kasutusel Baltikumis esmakordselt.