Vähikonverents toimub täies mahus veebis: olulisimad teemad onkoloogias erinevate erialade vaates Viru konverentsikeskuses kohapeal konverentsi EI TOIMU

Med24 toimetaja

Med24 toimetaja

med24@med24.ee
27. novembril toimub iga-aastane vähikonverents, kus erinevate erialade vaates keskendutakse selles valdkonnas olulisematele teemadele, mis puudutavad kogu ravimeeskonda. Arvestades praegust epidemioloogilist olukorda ja sooviga kaitsta meditsiinitöötajate tervist, oleme otsustanud Vähikonverentsi viia täies mahus veebi. Kõik tehtud registreeringud kehtivad ja saadame teile täpsed juhised veebikonverentsil osalemiseks 26. novembril (palun kontrollige ka rämpsposti kausta). Veebipileteid on veel saadaval!

Tänavune aasta on erakordne. Sotsiaalminister Tanel Kiik on moodustanud vähitõrje tegevuskava juhtrühma, mille eestvedamisel on valmimas riiklik vähitõrje plaan. Milline on vähivastase võitluse hetkeseis Eestis ja milliseid arengusuundi võrdlevalt näeme Euroopas ja Eestis, sellest räägib dr Vahur Valvere.

Ülevaade ja värskeim info vähi ravi ja ravimite osas on teise sessiooni üks peamisi teemasid dr Helis Pokkeri ettekandes. Ravi kõrvaltoimetest ja immuunravi tüsistustest räägib dr Kadri Putnik. 

Sel aastal on üks fookusteema erakorralised olukorrad onkoloogias. Kuidas toimub patsientide käsitlus ja milline peaks olema logistika - need on praktilised ja igapäevaselt olulised küsimused perearsti ja onkoloogi koostöös ning sel teemal räägib dr Anneli Elme.  Antud teema raames räägitakse ka värskest uuringust pahaloomulise kasvajaga patsientide elulõpuravi analüüsist.

Patsiendi teekond erinevate erialade vaates on teise sessiooni põhiteema. Milliseid otsuseid ja kokkuleppeid vajame? Kuidas ühtse meeskonnana toetada palliatiivset ravi ja palju teisi küsimusi, millel diskussioonis peatume. Koostööst patsiendi teekonna raskeima perioodi toetamisel räägib dr Pille Sillaste. 

Konverentsi täpsem programm ja registreerumisinfo on leitav SIIT

Jaga