Peteris Likums: Olulisemad riskifaktorid puusaliigese dislokatsiooni puhul on alkoholi tarbimine, vaimsed häired, eelnev operatsioon puusaliigesel ja implantaadi vale asetus
Med24 toimetaja
med24@med24.ee
Tartus toimunud 2. Balti Radioloogide Konverentsil esines Peteris Likums Riia Traumatoloogia ja Ortopeedia Haiglast ettekandega „Puusaliigese dislokatsiooni riskifaktorid pärast totaalset puusaliigese asendmist: kliiniline ja radioloogiline analüüs”.
COVID-19 raseduse ajal on seotud autismi ja närvisüsteemi arenguhäirete riskiga
Uudised COVID-19 pandeemia on möödas ja koroonaviirus on enam-vähem leidmas oma kohta respiratoorsete infektsioonide seas, kuid pandeemia ajal kogunenud andmete analüüs ja jätku-uuringud kestavad ikka edasi. Nüüd analüüsiti andmeid enam kui 18 000 sünni kohta USA-s, kus emad olid aastatel 2020–2021 raseduse ajal põdenud COVID-19. Tegemist on ühe suurema omalaadsete hulka kuuluva uuringuga.