Andres Merits: vaktsiinide kliiniline katsetamine on keeruline ja kulukas
Eli Lilles
eli@celsius.ee
Oktoobris Tallinnas kogunenud Euroopa Ravimiameti uudsete ravimeetodite komitee (CAT) esindajate kohtumisel tuli ühe teemana juttu sellest, kuidas kiirendada uute vaktsiinide kasutuselevõttu. Tartu ülikooli professor Andres Meritsa sõnul on vaktsiinide kliiniliste katsetuste organiseerimine erakordselt keeruline ja kulukas.
Narva haigla kehtestab uue EMO töökorralduse, Ida-Viru keskhaigla esialgu mitte
Uudised Selleks, et kiireloomulised patsiendid rutem abi saaksid, võimaldab sotsiaalministri määrus haiglatel 1. aprillist kehtestada uue korra, mille järgi kaob kohustus iga erakorralise meditsiini osakonda pöörduja tingimata arsti või eriõe juurde saata. Ida-Viru kahest haiglast kasutab võimalust vähendada EMO koormust üks.
Endoskoopiakeskus ühendab diagnostika ja ravi
Uudised Tartu Ülikooli Kliinikumi endoskoopiakeskus on kümne aastaga kujunenud Eesti üheks olulisemaks seedetrakti uuringuid ja raviprotseduure pakkuvaks keskuseks. Kui endoskoopia tähendas veel mõni aeg tagasi peamiselt diagnostikat, siis tänaseks on sama protseduuri käigus võimalik mitte ainult haigust tuvastada, vaid ka seda kohe ravida.