Tõlketeenuse korraldamine tervishoius – mida Eesti saab õppida USA-lt?
Aive Mõttus
aive@celsius.ee
Käisin seoses doktoritöö uuringuga USAs Utah’ osariigis, kus tutvusin sealse tervishoiutõlke korraldusega ning intervjueerisin haiglate tõlketeenistuste juhte ja tervishoiutõlke. Minu doktoritöö teema on „Suuline tõlge Eesti avalikus teenistuses“.
Ligi kolmandik täisealistest elanikest jätab retseptiravimi välja ostmata
Uudised Sarnaselt 2024. aastale on Kantar Emori rahulolu-uuringu kohaselt viimase 12 kuu jooksul retseptiravimeid ostnud 82% Eesti elanikest. Samas on 30% täisealistest elanikest mingil põhjusel jätnud arsti poolt kirjutatud retseptiravimi välja ostmata.
PERH tõstatas patsientide Hiiumaalt mandrile viimise probleemi ja pakkus võimalikud lahendused
Uudised Kuigi patsientide Hiiumaalt mandrile transportimise probleem võiks olla Terviseameti lahendada, on see jäänud Hiiumaa haigla kanda, kes teeb seda saare ainsa kiirabiga oma vahenditest ja oma personaliga.