ITK AASTA ARST | Angela Kalamees: sünni juures viibimine on privileeg
Madis Filippov
madis@celsius.ee
Võib-olla unustame oma igapäevatöös selle vahel ära, kuid lapse sünd on pere jaoks erakordne sündmus ning selle juures viibimine on suur privileeg, ütleb Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) aasta arst dr Angela Kalamees.
Muutunud elustiiliharjumused võivad olla põhjuseks endokriinhaiguste esinemissageduse kasvus
Uudised Haigestumine sisesekretsiooni-, toitumis- ja ainevahetushaigustesse (sh diabeet) on jätkuvalt tõusuteel. Kliinikumi Leht küsis endokrinoloogia eriala eksperdilt dr Kristina Isandalt, mis on selle põhjuseks ning mis on muutunud endokriinhaiguste käsitluses.
Dermatoveneroloog: talvine nahakuivus süvendab atoopilist dermatiiti
Dermatoloogia Talveperioodile omane jahe ning niiskusvaene ilm võib esile kutsuda või süvendada mitmesuguseid nahaprobleeme nii lastel kui täiskasvanutel. Üks levinumaid neist on atoopiline dermatiit – ägenemiste ja vaibumistega kulgev krooniline nahapõletik, mille sümptomeid võimendab eriti just talvise perioodi kuiv õhk.