Piiriülene digiretsept parandab ravimite kättesaadavust
Aive Mõttus
press@med24.ee
Eesti ja Soome teadlaste läbiviidud uuring näitas, et mõlema riigi apteekrid peavad piiriülese digiretsepti suurimaks eeliseks ravimite paremat kättesaadavust välismaal viibides. Sellegipoolest on ravimiohutuse tagamiseks vaja paremaid nõustamistööriistu.
Tasuta HPV kodutesti emakakaelavähi sõeluuringuks saab nüüd apteegist
Uudised Tervise Arengu Instituut (TAI) ja Tervisekassa kutsuvad emakakaelavähi sõeluuringule naisi vanuses 30-65 eluaastat iga viie aasta järel. Sel aastal on sõeluuringus osalemine eriti mugav ja paindlik: naised saavad valida endale sobiva viisi, kas teha HPV kodutest ja saata proov postiga laborisse või pöörduda uuringule tervishoiuasutusse.
SYNLAB teatas vitamiin D (25-OH) tulemuste raporteerimise muudatustest Uuringu metoodika ja kasutatavad otsustusvahemikud jäävad samaks
Uudised Alates 27.01.2026 ei kasuta SYNLAB Eesti vitamiin D (25-OH) tulemuse raporteerimisel enam ühte kindlat referentsväärtust, vaid mitmeid erinevatele terviseriskidele viitavaid otsustuspiire. Vastusel kuvatakse vitamiin D väärtus (nmol/L) ning kommentaaris selle vastavus konkreetsele otsustusvahemikule ja tulemuse kliiniline tähendus.