Sotsiaalmeedia, noored täiskasvanud ja alternatiivmeditsiini info levik

Eeva-Liisa Piibeman
eevaliisa@celsius.ee
Tänapäeval ei ole terviseteabe loomine ja levitamine vaid valitud institutsioonide käes – veebipõhine osaluskultuur võimaldab palju laiemal hulgal inimestel kaasa rääkida. Selle tulemusena jõuab internetti üha rohkem erinevat terviseinfot, mida nägime eriti selgelt COVID-19 pandeemia ajal. Terviseteave – nii pahatahtlik väärinfo kui ka Terviseameti sõnumid – levis laialdaselt just sotsiaalmeedias, kus selle loojad, jagajad ja tarbijad olid nii tavainimesed, suunamudijad kui ka tervishoiutöötajad.

UURING | Üle 70 protsendi Eesti arstidest pooldab abistatud enesetapu legaliseerimist
Uudised Tartu Ülikooli teadlaste poolt läbi viidud uuring näitas, et üle 70 protsendi küsitlusele vastanud arstidest pooldab eutanaasia ja abistatud enesetapu seadustamist. Küll aga on väiksem nende arstide protsent, kes on nõus selle ise läbi viima.
Tervisekassa rahastab uusi elutähtsaid ravimeid
Uudised Tervisekassa laiendas alates 1. juulist ravimite kättesaadavust, parandades ravivõimalusi mitmete raskete ja harvaesinevate haiguste korral. Uued soodusravimid aitavad pikendada eluiga, parandada elukvaliteeti ning toetavad inimesi tõsiste haigustega toimetulekul.