Prokuratuur keeldus Kõrgvee suhtes kriminaalasja algatamast
Madis Filippov
madis@celsius.ee
Prokuratuur otsustas mitte alustada Narva haigla endise juhi Ago Kõrgvee suhtes kriminaalmenetlust nagu oli soovinud Kõrgvee ametist vabastanud SA Narva Haigla nõukogu.
ARVAMUS | Haiglavõrk, mis toimib ka homme: mida ja miks muudame koos arstidega
Uudised Eesti haiglavõrk on üles ehitatud ajastul, mil rahvastik oli noorem, liiguti regionaalselt vähem, ravivõimalused olid teistsugused ja haiglaravi osakaal suurem. Nüüdseks on pilt teine: teenuseid on rohkem, tehnoloogia arendab eriarstiabi kiiremini, kui meie jõuame taristut ja töökorraldust kohandada, inimesed elavad kauem ning krooniliste haiguste koormus kasvab. Samal ajal on nii raha kui ka tööjõud piiratud ja piiratus süveneb.
Tervisekassa kutsub 2‑aastaseid lapsi hambaarstile
Uudised Tervisekassa hakkab alates aprillist saatma lapse 2. sünnipäeval mõlemale lapsevanemale teavitust, et viia laps esimest korda hambaarsti juurde. Varakult alustatud regulaarne suutervisekontroll aitab kujundada õiged suuhoolduse harjumused ning märgata võimalikke probleeme enne, kui need muutuvad valulikuks või vajavad keerukamat ravi.