Õdede liidu presidentide vaade: õendus eile, täna ja homme

Madis Filippov
madis@celsius.ee
Seoses Eesti Õdede Liidu 100. sünnipäevaga vaatasid liidu kunagised ja praegune president tagasi tehtud tööle ning jagasi mõtteid edaspidiseks.

Küberintsidendid mais: Ida-Tallinna Keskhaigla IT-tõrge ja Tervisekassa nimel tehtud petukõned
Uudised Mais registreeris Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) 1107 mõjuga intsidenti, mis ületas viimase kuue kuu keskmist. Suurema mõjuga küberintsidentidest toob RIA kuukokkuvõte muu hulgas välja häired Ida-Tallinna Keskhaigla IT-süsteemis ning petukõned, kus kurjategijad esinesid Tervisekassa nimel.
Janne Lauk: tasakaalukus on oluline nii toidulaual kui ka tervisesõnumites
Uudised Tervisekommunikatsioonis on oluline rääkida riskidest proportsionaalselt ja mitte tekitada põhjendamatut paanikat. Kuigi töödeldud lihatooted, sealhulgas suitsutatud liha, on liigitatud esimese grupi kantserogeenide hulka, siis pole korrektne kõrvutada lihatoodete vähiriski näiteks asbesti või tubakasuitsu omaga, kirjutab TAI toitumise valdkonna juht Janne Lauk.