Jesse: perearstid ja terviseamet peaks nimistu määramisel koostööd tegema
Med24 toimetaja
med24@med24.ee
Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsleri Maris Jesse hinnangul peaksid terviseamet ja perearstid omavahel tõhusamat koostööd tegema, et lahendada patsientidele koha leidmine perearstide nimistutes ning sel eesmärgil on sõlmitud ka kolmepoolne lepe ministeeriumi, terviseameti ja perearstide seltsi vahel.
Ministeeriumid ei plaani lubada ravimite müüki toidupoodides
Uudised Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium analüüsib koos sotsiaalministeeriumi, ravimiameti, Bolti ja Woltiga, kuidas võimaldada Bolt Foodi ja Wolti kaudu käsimüügiravimite kullerteenust. Toidupoodide käsimüügiravimite müümise õigust arutelu all ei ole, sõnas sotsiaalministeeriumi ravimi- ja meditsiiniteenuste juht Kärt Veliste.
Professor Irja Lutsar: Nipah' viirus ilmselt uut pandeemiat ei põhjusta
Uudised Indias tuvastatud uued Nipah' viiruse juhud on pannud naaberriigid piirikontrolli tugevdama. Tartu Ülikooli meditsiinilise mikrobioloogia professori Irja Lutsari sõnul ei levi viirus siiski piisavalt kergesti, et ohustada maailma uue pandeemiaga.