Tiina Uuetoa: praeguse süsteemiga ei ole kvaliteetse eriarstiabi pakkumine jätkusuutlik
Triin Raestik
triin@celsius.ee
Ida-Tallinna Keskhaigla südamekeskuse juht kardioloog Tiina Uuetoa rõõmustas Lege Artisele intervjuud andes selle üle, et südamepuudulikkuse ravivõimalused Eestis on väga head. Teisalt on meie meditsiinisüsteemis aga mitmeid probleeme, mis takistavad kvaliteetse eriarstiabi pakkumist ning suurendavad patsientide rahulolematust.
Popovile jääb Tartu vastuseis Tallinna ühendhaigla loomisele arusaamatuks
Uudised Tartu uus võimuliit leppis kokku, et omalt poolt tehakse kõik takistamaks Tallinna ühendhaigla loomist, sest see seab ohtu arstiõppe jätkumise Tartu ülikoolis. Tallinna haigla värskele juhile Arkadi Popovile jääb mure arusaamatuks, sest lähiaastatel ei ole kavas Põhja-Eesti regionaalhaigla liitmine Tallinna haiglaga.
Üheskoos nähtavamaks ja kuuldavamaks: uus juhatus seab fookusesse pereõdede hääle, koostöö ja ühise õppimise
Peremeditsiin Kätlin Kauler ja Airin Tõnutare jagavad Eesti Pereõdede Ühingu värske koosseisu nimel muljeid valimisprotsessist, räägivad kandideerimishuvi tagamaadest ning avavad, millised eesmärgid ja prioriteedid ootavad ees järgmisel neljal aastal. Intervjuus tuleb juttu nii koostööst, pereõdede rolli arengust kui ka sellest, kuidas ühing plaanib oma liikmeid ja kogu tervishoiusüsteemi veelgi paremini toetada.