Kristiine Roostar: apteekrite erialase kompetentsuse mustrid

Med24 toimetaja

Med24 toimetaja

med24@med24.ee
Tartu Ülikooli proviisoriõppe üliõpilane Kristiine Roostar räägib septembris toimuval apteekrite konverentsil oma uurimistööst, mis vaatleb apteekrite rolli ja kuvandit Eestis.

Tartu Ülikooli proviisoriõppe üliõpilane Kristiine Roostar esineb septembris toimuval apteekrite konverentsil teemaga "Apteekrite erialase kompetentsuse mustrid", mis põhineb tema värskel uurimistööl.

"Oma töös vaatlen ma apteekrite rolli ja kuvandit Eestis, seda nii tavaolukorras kui ka COVID-19 pandeemia taustal," tutvustab Roostar. "Kasutan oma uurimustöös intervjuusid, mis on läbi viidud 2020. aasta suvel."

Oma mõtteid ja seisukohti jagasid intervjuudes proviisorid erinevatest linnadest ja piirkondadest, haiglaapteekrid ja eksperdid näiteks Sotsiaalministeeriumist ja Terviseametist.

"Antud intervjuudes avaldatud seisukohti analüüsin vastavalt meetodile, mis annab võimaluse uurida apteekrite igapäevast tööd, suhtlust patsientidega, rolli esmatasandi meditsiinis ning luua ja uurida erialase kompetentsuse mustreid," ütleb Roostar. Ta lisab, et kuna ta pole oma uurimustööd veel lõpetanud, siis oleks praegu töö tulemusi avalikustada liiga ennatlik.

"Antud teema kõnetas mind peamiselt sel põhjusel, et andis mulle võimaluse uurida põhjalikult praktikute igapäevast tööd vahetult enne seda, kui asun ise apteeki tööle. Proviisoril on esmatasandi meditsiinis kanda suur ja tähendusrikas roll ning minu jaoks oli väga huvitav uurida, kuidas praktikud sellega igapäevaselt toime tulevad," ütleb Roostar. "Saadud tulemusi kasutame ka edasises uurimustöös. Praeguse uurimustöö tulemuste põhjal saab teha järeldusi ja edasisi plaane, kuidas proviisorid saaksid oma rolli esmatasandi meditsiinis efektiivsemalt kasutada."

Kristiine Roostar räägib teemast lähemalt 24. septembril Tallinnas toimuval apteekrite konverentsil, mille kava ja regstreerimise info leiate siit.

Jaga