Esimene samm bioloogiliste ravimite laiema kasutuse poole on tehtud
Triin Raestik
triin@celsius.ee
Möödunud aasta keskel lisati haigekassa soodusravimite nimekirja adalimumaab. See tähendab, et arstid saavad seda retseptiga välja kirjutada ning patsiendid jaeapteegist ka osta. Tegemist on esimese monoklonaalse antikehaga, mis on Eestis lisatud soodusravimite nimekirja. Siiani on monokloone kasutatud ainult haiglatingimustes.
Heategevuskampaaniaga kogutud raha eest soetatakse haiglate laste- ja sünnitusosakondadele aparatuuri ning koolitatakse töötajaid
Uudised 23. aastat järjest toimunud Selveri heategevuskampaania "Koos on kergem" raames kogusid kõik 72 Selverit üle Eesti raha oma maakonna haigla laste- või sünnitusosakonnale. Klientide, koostööpartnerite ja Selveri ühisel panusel kogunes 2025. aasta kampaanias kokku 119 200 eurot, mis jaotatakse 16 haigla vahel vastavalt piirkondlikele annetustele ja ostudele.
Karmen Joller: lastehaigla PERH-ist eraldi arendamine ei teeni laste huve
Uudised "Viimastel nädalatel on minuni jõudnud seitsme (!) arstliku erialaseltsi ja lisaks Tallinna Lastehaigla arstide pöördumised. Arstid on murelikud, et Tallinna Lastehaigla liitmine Tallinna Haiglaga võib laste ravi halvendada ehk kõige väiksemad patsiendid ei saaks enam parimat võimalikku ravi," kirjutab sotsiaalminister Karmen Joller oma tänahommikuses Facebooksi postituses.