Elustiilikonverents. Tervisepööre – kes vastutab?

Med24 toimetaja

Med24 toimetaja

med24@med24.ee
24. mail on hea võimalus tulla kuulama konverentsi elustiili muutuste, haiguste ennetamise ning taastusravi teemadel. Konverents toimub Eesti Taastusarstide Seltsi, Eesti Perearstide Seltsi ja Celsiuse koostöös.

Konverentsil käsitletakse elustiilihaiguste mõju nii inimese kehalisele kui ka vaimsele tervisele ja elukvaliteedile. Ülekaalu ja vähese kehalise aktiivuse mõju tervisele algab juba rakutasandilt ning võib päädida raskete elumuutvate haigustega. Samas on võimalik teadlikult oma valikuid juhtides hoiduda insuldist või südamelihase infarktist, vähendada diabeedi tüsistuste tekkeriski, tulla paremini toime oma igapäevaste tegevuste ja töödega. Oma ala juhtivad arstid ja teadlased nii Eestist kui ka välismaalt tutvustavad elustiilihaiguste esmase ja teisese ennetamise võimalusi nii esmatasandil kui taastusravis. Esile tõstetakse inimese enda vastutus tervise eest ja arutatakse kuidas võimestada patsienti elustiili muutuste juhtimisel.

 

Konverents on jagatud kolmeks teemaplokiks: ülekaal ja toitumine; kehaline aktiivsus kui esmane ja teisene preventsioon elustiilihaiguste mitme krooniliste haiguste puhuselt; elustiili muutuste juhtimine isiku, tervishoiu ja riigi tasandil.

 

Osaleda on võimalik nii kohapeal, Tallinnas Viru konverentsikeskus kui ka läbi veebi. Ootame kõiki osalejaid ka õhtusöögile kolleegidega aega veetma!

Täiendkoolituspunktid: 8

 

Vaadake täpsemat kava ja registreerige end konverentsile SIIN.

Jaga