GALERII | Laborimeditsiini konverents: risk või haigus?
Madis Filippov
madis@celsius.ee
Eile toimunud laborimeditsiini konverentsil „Risk või haigus“ arutasid erinevate erialade arstid, milliseid laborianalüüse oleks mõttekas arstlikust vaatest tellida ning kuidas selgitada patsiendile, millised analüüsid on vajalikud ja kuidas nende tulemusi tõlgendada.
Professor Lembit Allikmetsa stipendium toetab kahe tudengi arstiteekonda
Uudised Professor Lembit Allikmetsa stipendiumi pälvisid tänavu Tartu Ülikooli arstiteaduse üliõpilased Beatrice Marlene Metsaorg ja Eliise Veltri, keda tunnustati väljapaistvate õpitulemuste, tugeva erialase motivatsiooni ning nende pühendumuse eest meditsiinialasele arengule.
Neeruarst otsib lahendusi veresoonte enneaegsele vananemisele
Uudised Krooniline neeruhaigus puudutab hinnanguliselt mingil eluhetkel iga kümnendat inimest. Just nende patsientide jaoks teeb TalTechi tervisetehnoloogiate instituudi doktorant ja PERHis neeruarstina töötav Annika Adoberg uurimistööd, mille eesmärk on muuta ravi täpsemaks ja personaalsemaks ning pikemas vaates tervist paremini hoidvaks.