
Tartu Ülikoolis saab nüüd magistriõppes õppida kliinilist farmaatsiat
Farmaatsia Rahvakeeles nimetatakse apteekides ravimitega tegelevaid inimesi apteekriteks, kuid täpsemalt jagunevad apteekrid proviisoriteks ja farmatseutideks. Eestis õpivad farmatseudid Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis kolm aastat ning õppekava läbinud üliõpilane omandab rakenduskõrghariduse. Sellest sügisest saab kliinilist farmaatsiat õppida Tartu Ülikooli uuel magistriõppekaval.
Uuring: üllatavalt paljud apteeki külastavad inimesed jäävad pikendamata retsepti tõttu ravimita
Farmaatsia Apteekrite seas tehtud uuringust selgub, et väga paljudel inimestel jääb apteegis ravim välja ostmata, kuna retsept on pikendamata. Proviisorid ja farmatseudid soovivad korduvretseptide pikendamise õigust, kirjutab Eesti Proviisorapteekide Liidu juht Ly Rootslane.
Proviisoriõppest nüüd ja tulevikus: plaan on õppekava ümber nimetada Proviisorit nähakse sageli klienditeenindaja või kõrgharitud kassapidajana
Farmaatsia Käesolev õppeaasta on Tartu Ülikooli farmaatsia instituudi jaoks rõõmustav, sest huvi proviisoriõppe vastu oli väga suur ning õppima asus rekordarv üliõpilasi. Instituut on juba ära teinud suure töö, kuid peab endiselt jätkama ühiskonnas selle ameti populariseerimist.
Narkootiliste ja psühhotroopsete ainete nimekirja lisati kuus uut psühhoaktiivset ainet
Farmaatsia Ravimiameti ettepanekul täiendati alates 4. septembrist narkootiliste ja psühhotroopsete ainete I nimekirja kuue uue psühhoaktiivse ainega: ADB-BUTINACA, protonitaseen, etaseen, etonitasepüün, 2-metüül-AP-237 ja alfa-pürrolidinoisoheksanofenoon.
Euroopas tõhustatakse meetmeid, et vältida antibiootikumide tarneraskuseid
Farmaatsia Euroopa Komisjon, Euroopa Ravimiamet (EMA) ja Euroopa ravimiametite juhtide võrgustik (HMA) esitasid 17. juulil soovitused meetmete rakendamiseks, et vältida tuleval talvel Euroopas patsientide hingamisteede infektsioonide raviks kasutatavate peamiste antibiootikumide tarneraskuseid.