Perearstid pole uute tervisetõendite väljastamiseks valmis
Madis Filippov
madis@celsius.ee
Perearstide selts teatas, et perearstid ja pereõed ei ole valmis selleks, et alates 4. jaanuarist väljastada tervisetõendeid vastavalt uuele korrale ning leiab, et inimesi pole uneapnoe testimise osas piisavalt teavitatud.
Perearst Kristi Särgava: eelteismeliste ennetavad visiidid on kõige väärtuslikumad
Uudised Tervisekassa andmetel on 11–12-aastaste laste osalemine perearsti juures toimuvates tervisekontrollides märgatavalt kasvanud. Kui varem jäi paljudel eelteismelistel kontroll lapsevanemate teadmatuse tõttu tegemata, siis tänaseks jõuab perearsti juurde ligi 60 protsenti selle vanuserühma lastest.
Valmis toitmisravi korraldust ning alatoitumuse sõelumist, diagnoosimist ja toitmisravi alustamist käsitlev ravijuhend
Uudised Märtsis kinnitas ravijuhendite nõukoda ravijuhendi „Toitmisravi korraldus. Alatoitumuse sõelumine, diagnoosimine ja toitmisravi alustamine“, milles käsitletakse haiguspuhuse alatoitumuse sõelumist ja diagnoosimist.