Lasteaedades ja koolides hakatakse pakkuma tervislikumat toitu
Aive Mõttus
press@med24.ee
Sotsiaalministeerium soovib muuta lasteaedade ja koolide toidu tervislikumaks ja mitmekesisemaks ning seetõttu uuendatakse ka menüüde põhimõtteid. Alates septembrist pööratakse rohkem tähelepanu marjadele, köögiviljadele ja kalale ning vähendatakse soola, lisatud suhkru ja töödeldud toidu osakaalu.
Pärnumaa 50+ elanike liikumise ja heaoluuuring toob esile kriitilise lünga tervisekäitumises
Uudised HõbeKOBARa projekti raames läbi viidud uuring näitab vastuolu vanemaealiste liikumisharjumustes: kuigi liigutakse palju ja liikumissoov on kõrge, jäävad teadmatusest või võimaluste puudumise tõttu tagaplaanile treeningud, mis on olulised kukkumiste ennetamisel ja iseseisva elu säilitamisel.
Professor Lembit Allikmetsa stipendium toetab kahe tudengi arstiteekonda
Uudised Professor Lembit Allikmetsa stipendiumi pälvisid tänavu Tartu Ülikooli arstiteaduse üliõpilased Beatrice Marlene Metsaorg ja Eliise Veltri, keda tunnustati väljapaistvate õpitulemuste, tugeva erialase motivatsiooni ning nende pühendumuse eest meditsiinialasele arengule.